PRIJATELJSKA UTAKMICA

Danska pregazila Srbiju, fantastičan gol povratnika Eriksena obilježio meč

Povela je Danska već u 15. minuti preko Melea, a to je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu

Eriksen postigao lijep pogodak protiv Srbije. AFP

M. K.

29.3.2022

Fudbalska reprezentacija Danske na Parken stadionu u Kopenhagenu bila je bolja od selekcije Srbije koju je potopila rezultatom 3:0.

Povela je Danska već u 15. minuti preko Melea (Maehlea), a to je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U nastavku još dva gola Danci su pobjedu ovjerili u drugom dijelu i to za samo četiri minute.

Prvo je Lindstrom je u 53. minuti pogodio nakon asistencije Hojbjerga, da bi povratnik u tim Kristijan Eriksen (Christian) sjajnim golom u 57. minuti postavio konačan rezultat 3:0. Eriksen je i nedavno protiv Nizozemske postigao gol u porazu Danske 4:2.

Taj pogodak možete pogledati OVDJE.

Eriksen se u potpunosti oporavio i vratio se u startnu postavu reprezentacije, a danas je prvi put zaigrao na stadionu gdje je lani na EURU doživo težak infarkt.

Srbija je ovim porazom prekinula niz od godinu i osam mjeseci u kojima nisu doživjeli neuspjeh.