SERIJA A

Atalanta pala na "San Siru": "Rosoneri" sve bliži Skudetu

Odbranu gostiju probio je Leao u 56. minuti i skinuo veliki teret s leđa igrača, struke, uprave... na prepunom San Siru

Leao načeo mrežu gostiju. AFP

M. K.

15.5.2022

Dramatična završnica vlada posljednjih sedmica u Seriji A, a večeras je odigrana utakmica koja bi mogla odlučiti prvaka Italije.

Na prepunom i euforičnom San Siru Milan je ugostio Atalantu u utakmici u kojoj im je trebala pobjeda, koja bi im u slučaju kiksa Intera večeras na gostovanju kod Kaljarija, mogla donijeti naslov prvaka kolo prije kraja sezone.

Nervozno je počeo susret dva tima, pogotovo je pod pritiskom domaće publike bio tim "Rosonera", a veliki teret s leđa ekipi, ali i treneri Pioliju i upravi kluba, pao je kada je Leao na asisenciju Mesijasa pogodio u 56. minuti za 1:0 i erupciju na stadionu.

Ključni gol Leaa možete vidjeti OVDJE.

Do kraja utakmice Milan postiže novi pogodak u 75. minuti, strijelac je bio Tio (Theo) koji postavlja rezultat 2:0 u akciji na početku koje je učestvovao i bh. veznjak Krunić, koji je igrao do 80. minute.