LEGENDARNI ŠTRAUS

Video / Pogledajte snimke iz zraka: Grbavica se oprostila od Ivice Osima

Navijači Željezničara su i simbolično u 81. minuti zapalili veliku bakljadu u čast svoje legende

Piše: E. T.

16.5.2022

Navijači Željezničara i Grbavica oprostili su se večeras od legendarnog Ivice Osima.

Na početku utakmice 31. kola Željezničara i bijeljinskog radnika (1:10), pristalice "Plavih" su prvo pokazali koreografiju, kada su preko tribina raširili kartone s likom legendarnog Švabe. Tokom meča skandirali su ime Ivice Osima i pjevali u njegovu čast.

Potom su navijači Željezničara simbolično u 81. minuti zapalili veliku bakljadu u čast svoje legende, kako igračke, tako i trenerske. Ivica Osim je kao fudbaler i trener bio akter 550 utakmica svog Željezničara.

"Plavi" su večeras odigrali neriješeno 1:1, a jedini pogodak za njih postigao je Sedad Subašić na asistenciju Luke Malića. Subašić je gol proslavio držeći Osimov dres.