Stadion Juventusa u 17. minuti bio je na nogama: Oprostio se Kjelini

Kjelini se oprostio od navijača Juvea. TWITTER

M. K.

16.5.2022

Juventus je večeras ugostio Lacio u pretposljednjem kolu Serije A, a dvadesetak minuta prije kraja Torinezi vode rezultatom 2:1.

Inače, popularnoj "Staroj dami" ova utakmica ne znači previše, a rezultat će ostati u sjeni oproštaja legende Juventusa - Kjelinija (Giorgio Chiellini).

U 17. minuti svi na stadionu su ustali na noge i velikim ovacijama ispratili legendarnog stopera koji je proveo 17 sezona u Juventusu.

- Tužno je završiti sezonu bez trofeja nakon 10 godina. Ipak, moramo to prihvatiti jer smo dobili nešto iznutra. Nešto je pošlo po zlu, ali iskreno, još smo daleko od dominacije, rekao je Kjelini.

Član Juventusa postao je 2004.. Stigao je iz Livorna, a zatim je proslijeđen na posudbu u Fiorentinu.

Po povratku u Torino postao je i kapiten kluba, a ukupno je nastupio 558 puta za Juve i postigao je 36 golova.

Pored odlaska Kjelinija, od dresa Juventusa se uskoro oprašta i Dibala (Dybala) koji neće produžiti ugovor sa "Starom damom" i nakon ljeta postat će slobodan igrač.

Inače, Juventus gostovanjem kod Fiorentine u Firenci završava aktuelnu sezonu narednog vikenda.