Veliki preokret i pobjeda Željezničara u Mostaru protiv Zrinjskog

Gosti iz Sarajeva šokirali aktuelnog prvaka

Detalj s utakmice. HŠK ZRINJSKI MOSTAR

24.7.2022

U jednom od derbi susreta drugog kola Premijer lige BiH, Željezničar je kao gost slavio protiv Zrinjskog u Mostaru poslije preokreta s 1:2.

Od samog početka domaći su napali i vršili veliki pritisak na odbranu gostiju.

Redale su se prilike ispred gola "Plavih", čija je odbrana konačno kapitulirala u 36. minuti. Almir Bekić je centrirao, a glavom loptu u mrežu smjestio kapiten "Plemića" Nemanja Bilbija.

U 42. minuti su domaći mogli udvostručiti prednost, ali je udarac Mateja Senića završio na prečki.

Zrinjski je i u drugi dio susreta ušao ofanzivno. Međutim, poslije nekoliko neiskorištenih prilika, stigla ga je kazna.

Igrala se 65. minuta kada je rezervista Hamza Gasal s distance lijepo pogodio za 1:1.

Krenuo je potom Zrinjski po novi gol, a onda je u 81. minuti ostao s igračem manje, nakon što je Josip Ćorluka dobio crveni karton.

Dvije minute kasnije gosti su došli do velikog preokreta i gola vrijednog pobjeda, koji je poslije asistencije Semira Štilića postigao Nedim Mekić.

Gosti su se do kraja odbranili i došli do prve pobjede nakon remija na startu sezone s Leotarom, dok je Zrinjskom ovo bio prvi poraz u prvoj utakmici.