LIGA PRVAKA

Menalo junak Dinama: Ušao s klupe i asistirao za pobjedu vrijednu plasmana u treće pretkolo

"Modri" izbacili prvaka Sjeverne Makedonije

Slavlje Menala i saigrača. CROPIX

26.7.2022

Fudbaleri hrvatskog prvaka Dinama iz Zagreba plasirali su se u treće pretkolo Lige prvaka, nakon što su u revanš susretu savladali prvaka Sjeverne Makedonije Škupi rezultatom 0:1.

Junak "Modrih" bio je bh. reprezentativac Luka Menalo (25), koji je ušao s klupe u 46. minuti i već u 47. asistirao Arijanu Ademiju za pobjednički gol.

Tri minute kasnije Menalo je postigao gol, koji mu je VAR poništio zbog ofsajda.

Dinamo je izbacivanjem prvaka Sjeverne Makedonije osigurao barem takmičenje u grupama Konferencijske lige te 4,23 miiona eura.

Protivnik u trećem pretkolu bit će mu bugarski prvak Ludogorec, koji izbacio irski Šamrok.