Zrinjski će se za grupnu fazu Konferencijske lige boriti sa Slovanom iz Bratislave

Prvi meč u Mostaru

Slovan ispao na penale od Olimpijakosa. TWITTER

11.8.2022

Aktuelni bh. prvak Zrinjski će za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige igrati protiv Slovana iz Bratislave.

Slovački predstavnik večeras je nakon penala poražen od Olimpijakosa u revanš susretu trećeg pretkola Evropske lige.

Prvi meč u Pireju završen je 1:1, a isti rezultat bio je i nakon regularnih 90 minuta u Bratislavi.

Olimpijakos je prvi poveo golom Filipa CInkernagela (Philip Zinckernagel) u 54. minuti, da bi poravnanje Slovanu u 94. minuti donio Ivan Šaponjić.

Produžeci su donijeli još po gol na obje strane. Agibu Kamara (Aguibou Camara) je u 101. pogodio za novo vodstvo Olimpijakosa, ali je Slovan i s igračem manje uspio poravnati sedam minuta kasnije preko Andrea Grina (Green).

U izvođenju penala uspješniji je bio Olimpijakos s 4:3, koji je prošao u plej-of Evropske lige, dok Slovan nastavlja takmičenje u plej-ofu Konferencijske lige.

Prvi meč Zrinjskog i Slovana na programu je 18. avgusta u Mostaru, a revanš 25. istog mjeseca u Bratislavi.