Slovački klub do pobjede je došao nakon uspješnijeg izvođenja jedanaesteraca

Zrinjski ostao bez grupne faze Konferencijske lige. HŠK ZRINJSKI

S. S.

25.8.2022

Mostarski fudbalski klub Zrinjski večeras je u dramatičnoj utakmici izgubio od slovačkog kluba Slovan iz Bratislave i izgubio šansu da postane prvi bosanskohercegovački tim koji se plasirao u grupnu fazu jednog evropskog takmičenja, Konferencijsku ligu.

Uzvratna utakmica igrala se u Bratislavi, a u prvom meču Zrinjski je dominirao i dobio je meč s 1:0 pogotkom Nemanje Bilbije u finišu susreta.

Savić doveo Zrinjski na korak do grupne faze

Na večerašnjoj utakmici u prvom poluvremenu, iako je bilo mnogo šansi nije bilo pogodaka. U drugom poluvremenu odmah po ulasku na teren Erik Ramirez (Eric) postigao je go u 67. minuti za Slovan, što je dovelo do produžetaka.

U 103. minuti do izjednačenja na večerašnjem susretu na 1:1, a prednosti u ukupnom zbiru 1:2 doveo je Igor Savić.

Odlučila sedma serija

U sudijskoj nadoknadi nakon produžetaka Erik Ramirez postigao je još jedan pogodak dovodeći svoj klub u vodstvo odnosno do izjednačenja u ukupnom zbiru od 2:2.

Uslijedili su jedanaesterci koji su donijeli pobjedu Slovanu nakon sedme serije.

Prvo je Hrvoje Barišić promašio okvir gola, nakon čega je golman Zrinjskog Josip Čondrić uspio odbraniti šut fudbalera Slovana Gurama Kašije (Kashia), ali nakon Barišića jedanaesterac je promašio i Matija Malekinušić.