Zrinjski pokazao šampionsko lice: "Plemići" do vrha napunili mrežu Igmana

Peta ovosezonska pobjeda za aktuelnog prvaka

"Plemići" su tri gola zabili u drugom poluvremenu. HŠK Zrinjski Mostar

18.9.2022

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Zrinjskog vratili su se na pobjednički kolosijek nakon šokantnog poraza od Sloge i došli do petog ovosezonskog trijumfa u Premijer ligi BiH.

Slavio je tim Sergeja Jakirovića u Mostaru u okviru 11. kola protiv novajlije Igmana s visokih 4:0.

Od starta su domaći krenuli s napadima, a poslije nekoliko odličnih prilika do zasluženog vodstva došli su u 37. minuti, kada je Mario Ćuže pogodio glavom poslije asistencije Nike Jankovića.

Zrinjski je udvostručio prednost u 48. minuti preko Slobodana Jakovljevića, koji je pogodio nakon kornera.

Nije se dugo čekalo na novi gol. Kapiten "Plemića" Nemanja Bilbija je u 59. minuti pogodio za visokih 3:0.

Debakl gostiju iz Konjica potvrdio je Ivan Jukić u 64. minuti.

Zrinjski je trenutno peti na tabeli s 15 bodova, ali i tri utakmice manje, dok je Igman ostao na učinku od 12 bodova iz 11 utakmica.

Nešto ranije danas Leotar i Sloboda su odigrali meč bez golova (0:0).