"Zmajevi" ubjedljivim porazom zaključili Ligu nacija

Naš kombinovani tim se nije dobro proveo na gostovanju kod Rumunije

Detalj s utakmice u Bukureštu. N/FS BiH

26.9.2022

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ubjedljivim porazom zaključila je takmičenje u Ligi nacija.

Slavili su Rumuni s 4:1, ali uprkos pobjedi nisu uspjeli izboriti opstanak u B diviziji.

S druge strane, naš tim je u ovaj meč ušao rasterećen, jer je trijumfom nad Crnom Gorom (1:0) u prošlom kolu osigurao prvo mjesto grupe "tri" i plasman u A diviziju.

Dvostruki strijelac za Rumune bio je Georg Puškaš (George Puscas), koji je pogađao u 73. i 86. minuti.

Po jedan gol zabili su Denis Man (Dennis – 38.) i Andrei Raciu (Ratiu – 79.), dok je jedini pogodak za naš tim postigao Edin Džeko poslije asistencije Amara Dedića u 77. minuti.

FT - Kraj utakmice. Porazom smo zaključili takmičenje u Ligi nacija.

86' - Puškaš drugim golom povisuje rezultat na 4:1.

83' - Vasilj je odbranio pokušaj Puškaša.

79' - Raciu je pogodio za 3:1 poslije loše intervencije Vasilja.

77' - GOOOOL! Džeko je glavom zabio za 2:1. Asistenciju upisujemo Dediću.

74' - Povela je Rumunija s 2:0 golom Puškaša.

71' - Džeko dobija priliku umjesto Šarića. Prevljak mu je odmah predao traku.

61' - Zamijenio je Kolašinac povrijeđenog Ćivića.

60' - Nakon kornera je pokušao i Saničanin, a lopta je otišla pored gola.

59' - Prevljak se odlično okrenuo i šutira, ali mu je Radu odbranio.

52' - Duljević je gađao, ali neprecizno.

46' - Petev je napravio dvije izmjene na startu drugog dijela. Duljević i Danilović su na terenu umjesto Miličevića i Cimirota.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Rumunija vodi golom Mana iz 40. minute.

44' - Još jedna odlična prilika za Rumune. Man je za malo pogodio.

43' - Veliki pritisak Rumunije nakon vodećeg gola. Ponovo su zaprijetili, no naš tim se odbranio.

41' - Rumuni su imali kolosalnu priliku za 2:0, ali je Saničanin spasio čist gol.

40' - Priznat je gol Rumunima. Strijelac je Denis Man.

39' - Provjerava se sada situacija.

38' - Rumuni su zabili gol, ali je dosuđen ofsajd.

34' - Nova dobra prilika za naš tim. Šutirao je Šarić, lopta se odbila od Demirovića, ali je odbranio Radu.

33' - Sjajan prodor Dedića, ali su otklonili Rumuni opasnost ispred svog gola.

27' - Pokušali su Rumuni, ali je lopta otišla pored gola.

25' - Kovačević se povrijedio i morat će napustiti teren. Zamijenit će ga Saničanin.

17' - Najbolja prilika za naš tim. Gojak je iz kornera ubacio za Kovačevića, koji je glavom šutirao za malo preko gola.

17' - Sjajan prodor Prevljaka i novi korner za naš tim.

15' - Demirović je izborio korner poslije izvršenog pritiska na zadnju liniju Rumunije.

13' - Alibek se našao u prilici, ali je dobro intervenisala naša odbrana.

12' - Loše smo to izveli. Sjevnula je kontra i sada korner za Rumune na drugoj strani.

11' - Prvi korner na utakmici i to za naš tim. Izborio ga je Šarić.

11' - Prvi udarac uputili su Rumunu, ali je Olaru bio neprecizan.

10' - Alibek je pao u našem šesnaestercu. Tražili su Rumuni penal, ali je Meler odmahnuo rukom.

8' - Traje početno ispitivanje snaga. Nismo još vidjeli nijednu priliku, iako naš tim ima više loptu u nogama.

7' - Loš pas Ćivića. Nije to stigao Demirović.

5' - Presing našeg tima na zadnju liniju Rumunije.

4' - Opasna situacija pred našim golom, ali je signaliziran ofsajd.

3' - Čuli su se topovski udari, a reagirala je i policija.

2' - Ubrzo je nastavljen meč.

1' - Problemi na tribinama na samom startu. Turski arbitar je prekinuo utakmicu.

1' - Počeo je meč u Bukureštu. Sretno "Zmajevi".

20:41 - Trenutno je u toku intoniranje himni. "Jedna si jedina" se ori Bukureštom.

20:40 - Poluispunjen stadion

Stadion Đulešti, koji prima 14.000 gledalaca, večeras neće biti pun.

Na tribinama je, prema slobodnoj procjeni, nekih 7.000 do 8.000 hiljada ljudi.

20:29 - Prevljak odlučio prvi meč

Prvi meč protiv Rumuna, koji je odigran 7. juna u Zenici, pripao je našem timu rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Prevljak u 68. minuti.

20:21 - Petev: Nema kalkulacija

- Naravno da je cilj da pobijedimo i drago mi je što i igrači tako razmišljaju. Osigurali smo prvo mjesto u grupi i atmosfera u ekipi je odlična. Sutra će dobiti priliku oni koji su manje igrali do sad, ali nema kalkulacija jer želimo nova tri boda. Svjesni smo da nas očekuje teška utakmica. Rumunija ima dobre igrače, to smo vidjeli i u Zenici. Sve nam to govori da možemo očekivati kvalitetnu utakmicu u lijepom ambijentu - rekao je bh. selektor Ivajlo Petev u najavi utakmice.

20:18 - Turske sudije

Večerašnji meč u Bukureštu sudit će Turčin Halil Umut Meler.

Asistirat će mu njegovi sunarodnjaci Čevdet Komurđolu (Cevdet Komurcuoglu) i Ibrahim Čaglar Ujarkan (Caglar Uyarcan).

Četvrti sudija je Jasar Kemal Ugurlu (Yasar), također iz Turske.

20:06 - Rumuni pod imperativom

"Zmajevi" su trijumfom u minulom meču s Crnom Gorom (1:0) osvojili prvo mjesto u grupi i izborili plasman u A diviziju.

Uz to su osigurali baraž za EP 2024. i bolji žrijeb u kvalifikacijama.

S druge strane, Rumunija je posljednja četvrta na tabeli i morat će ići na pobjedu ukoliko žele izboriti opstanak u B diviziji.

20:00 - Devet promjena

Selektor našeg državnog tima Ivajlo Petev (Ivaylo) napravio je čak devet promjena u sastavu u odnosu na minuli meč s Crnogorcima.

Za BiH će igrati Vasilj, Ćivić, Miličević, Kovačević, Šerbečić, Gojak, Cimirot, Šarić, Prevljak, Demirović i Dedić.

Samo su Amar Dedić i Ermedin Demirović zadržali mjesto u startnih 11, dok će novi kapiten, po prvi put, biti Smail Prevljak.

🇷🇴🆚🇧🇦 ✅ Poznat je i sastav naše reprezentacije. Čak devet novih igrača u sastavu u odnosu na susret protiv Crne Gore. 💙💛 Sretno, Zmajevi! #NFSBiH #zmajevi #UEFANationsLeague #UNL #ROMBIH

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Monday, September 26, 2022

Rumunija će nastupiti u sastavu: Radu, Raciu, Rus, Burka, Banku, R. Marin, Olaru, Soresku, Stančiu, Man i Alibek.