Željezničar slavio u Trebinju i vratio se na prvo mjesto

Šesta ovosezonska pobjeda "Plavih" s Grbavice

Detalj s utakmice u Trebinju. FK ŽELJEZNIČAR

1.10.2022

Fudbaleri Željezničara su u okviru 12. kola Premijer lige BiH gostovali u Trebinju ekipi Leotara i došli do šeste ovosezonske pobjede (0:1), kojom su se vratili na prvo mjesto.

Već od samog starta "Plavi" su krenuli s napadima, a u 9. minuti su preko Dženisa Beganovića postigli gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Sjajnu šansu za vodstvo imali su u 15. minuti, kada je Semir Štilić pogodio stativu.

Međutim, četiri minuta kasnije domaćima nije bilo spasa. Štilić je ubacio iz kornera, a Armin Hodžić sjajno skočio i glavom pogodio mrežu Dušana Puletića.

Do kraja prvog poluvremena i jedni i drugi su imali nekoliko izglednih šansi.

Spomenut ćemo onu Leotara iz 32. minute, kada je udarac Miloša Aćimovića odbranio Josip Bender, koji je početkom drugog dijela ponovo odlično reagovao i poslije udarca Denisa Stojkovića (Dennisa) spasio svoj tim.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, ali jeste grubu igru i veliki broj kartona.

Bilo je tu i nekoliko grešaka glavnog sudije Frane Jelića na štetu gostiju s Grbavice.

Domaći su u 80. minuti imali sjajnu priliku za poravnanje. Bender je otišao u prazno, ali Aćimović nije uspio glavom pogoditi prazan gol.

Željezničar je trenutno lider i ima 22 boda, dva više od Borca na drugom mjestu, te po tri više od Tuzla Cityja i Širokog Brijega.

Leotar je poslije osmog poraza ostao zakovan za dno tabele sa svega osam bodova.