Barcelona i Inter remizirali u spektakularnoj utakmici sa šest golova

Bod koji Katalonce ostavlja u igri za osminu finala

Barela u duelu s Pedrijem. TWITTER

12.10.2022

U derbiju 4. kola Lige prvaka, Inter bh. reprezentativnog kapitena Edina Džeke (36) je u sklopu grupe C remizirao na Kamp Nou s Barcelonom u spektakularnoj utakmici, koja je završila rezultatom 3:3.

Barcelona je povela u 40. minuti preko Usmana Dembelea (Ousmane), kojeg je sjajno uposlio Serđi Roberto (Sergi).

Inter je došao do poravnanja u 50. minuti. Alesandro Bastoni (Alessandro) je uposlio Nikola Barelu (Nicolo Barella), koji je pogodio za 1:1.

Potpuni preokret uslijedio je u 63. minuti, kada je Lautaro Martinez pogodio za vodstvo Intera.

Krenuo je domaćin po poravnanje i do njega došao u 82. minuti, kada je loptu iz leđa Andrea Onane smjestio Robert Levandovski (Lewandowski).

Međutim, gosti su smogli snage za još jedan gol, koji je u 89. minuti postigao Robin Gosens. No, stigao je odgovor od domaćeg tima u drugoj minuti nadoknade, kada je za bod zabio Levandovski.

Džeko je započeo meč za Inter i igrao je do 76. minute, a u 17. minuti je zatresao prečku.

Minhenski Bajern je u drugoj utakmici grupe C promarširao Plzenjom, gdje je savladao domaću Viktoriju s 2:4 i ovjerio plasman u osminu finala.

Sva četiri gola Bavarci su zabili za poluvrijeme. Dva je dao Leon Gorecka (Goretzka - 25., 35.), a po jedan Sadio Mane (10.) i Tomas Miler (Thomas Muller - 14.).

Poraz domaćina ublažili su Adam Vlkanova u 62. i Jan Kliment u 75. minuti.