U DERBIJU FRANCUSKE

Igrač Marseja brutalnim startom pokušao slomiti nogu Nejmaru, zaradio direktan crveni karton

Nejmaru je teško uzeti loptu, što su se uvjerili i fudbaleri Marseja, a Gigo je izgubio živce i brutalno uklizao Brazilcu koji je, srećom, prošao bez povrede

Trenutak kada je Gigo startovao na Nejmara. Screenshot

17.10.2022

Fudbaleri PSG-a slavili su protiv Marseja u derbiju 11. kola francuskog prvenstva sa 1:0, a jedini pogodak bio je djelo brazilskog reprezentativca Nejmara (Neymar).

"Desetka" Parižana je do gola došla u finišu prvog poluvremena. Nejmar je, osim zbog pobjedonosnog pogotka, bio u centru pažnje i zbog užasnog prekršaja koji je pretrpio od strane Samuela Gigoa (Gigot). Defanzivac Marseja je u 72. minuti brutalno startovao na Nejmara, zbog čega mu je sudija Klemen Turpan (Clement Turpin) odmah pokazao crveni karton.

Nejmaru je teško uzeti loptu, što su se uvjerili i fudbaleri Marseja, a Gigo je izgubio živce i brutalno uklizao Brazilcu koji je, srećom, prošao bez povrede. Da je kojim slučajem Gigo uspio udariti Nejmara  po stajnoj nozi, velike su šanse da bi došlo i do preloma zgloba.