Zrinjskom samo bod: Tuzla City se odbranio u Mostaru

Barkola briljirao na golu gostiju

Bilbija i društvo nisu uspjeli savladati Barkolu. HŠK ZRINJSKI MOSTAR

26.10.2022

U zaostalom susretu 7. kola Premijer lige BiH, Zrinjski i Tuzla City su u Mostaru odigrali meč bez golova 0:0.

"Plemići" su krenuli ofanzivno od samog starta. Zaprijetili su već u 6. minuti preko Nike Jankovića, čiji je udarac sjajno zaustavio čuvar mreže gostiju Malkolm Barkola (Malcolm Barcola).

U 19. minuti je probao Petar Sučić, ali je Barkola bio dobro postavljen.

Imali su i gosti u 38. minuti dobru priliku iz kontranapada. Alan Elue (Allan Eleouet) je uposlio Petra Mišića, koji je šutirao u dobro postavljenog Antonija Soldu.

Prije samog odlaska na odmor, Zrinjski je imao još jednu dobru priliku. Janković je šutirao s deset metara, ali je lopta otišla za malo pored gola gostiju.

Domaći su u drugom poluvremenu nastavili s napadima. Nemanja Bilbija je u 60. minuti izašao jedan na jedan na Barkolu, ali je ovaj odlično odbranio.

Tri minute kasnije Bilbija je uposlio Matiju Malekinušića, ali je Jasmin Čeliković odlično reagirao i izbacio loptu s gol linije.

Još jednom su probali domaći u 72. minuti. Pokušao je Irfan Hadžić glavom, ali je ponovo odbranio Barkola.

Zrinjski je mogao biti kažnjen za sve promašaje u 75. minuti, kada su gosti promašili stopostotnu priliku. Harun Karić je izašao sam pred Soldu, ali je uspješniji bio golman domaćina.

Do kraja nije bilo golova, a Zrinjski je unatoč remiju ostao vodeći s 32 boda, dok je Tuzla City šesti s 21 bodom.