LIGA PRVAKA

Benfika osvojila prvo mjesto ispred PSG-a, Juventusu Evropska liga kao utjeha

Nevjerovatan rasplet u grupi H, gdje su pobjednika skupine odlučili golovi u gostima

Mbape: Strijelac prvog gola za Parižane. TWITTER

2.11.2022

Iako su u susretu posljednjeg šestog kola Lige prvaka u Torinu savladali Juventus s 1:2,  fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su drugo mjesto grupe grupe H.

Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) je prekrasnim golom u 13. minuti doveo Parižane u vodstvo, a na 1:1 je u 39. poravnao Leonardo Bonući (Bonucci). Pobjedu PSG-u donio Nuno Mendeš (Mendes) u 69. minuti.

Benfika je istovremeno s 1:6 kao gost deklasirala Makabi Haifu, te je zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima završila kao prvoplasirana. Na kraju su i Benfika i PSG imali isti broj bodova (14) i istu gol razliku (16:7), pa su pobjednika grupe odlučili golovi u gostima.

Juventus je zahvaljujući ishodu sa Sami Ofer stadiona osvojio treće mjesto i nastavit će takmičenje u Evropskoj ligi.

U grupi G je sve bilo poznato i prije večerašnjih mečeva. Mančester siti je kao pobjednik grupe ugostio Sevilju i savladao je nakon preokreta s 3:1, dok su Kopenhagen i Borusija Dortmund odigrali bez pobjednika 1:1.

Siti i Borusija Dortmund prošli su u osminu finala, Sevilja kao treća ide u Evropsku ligu, dok se Kopenhagen oprašta od takmičenja.