Šok na Etihadu: Siti golom u 98. minuti poražen od Brentforda

Toni junak gostiju iz Londona

Toni: Dvostruki strijelac. TWITTER

12.11.2022

Šokantan poraz pretrpjeli su fudbaleri aktuelnog engleskog prvaka Mančester sitija u susretu 16. kola engleskog Premijeršipa.

Puni plijen s Etihada odnio je Brentford, koji je slavio s 1:2 golom za pobjedu u 98. minuti.

Gosti iz Londona su prvi došli do prednosti golom Ajvana Tonija (Ivan Toney).

Domaći tim poravnao je preko Fila Fodena (Phil) u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Krenuo je Siti u drugom poluvremenu po preokret, redale su se šanse, ali je David Raja (Raya) bio nesavladaviv.

Meč je bio produžen za deset minuta, a u osmoj je uslijedio šok za domaći tim, kada je Toni drugim golom pogodio za trijumf gostiju.

Sitiju je ovo drugi poraz, koji ga je ostavio na drugom mjestu s 32 boda, što je dva manje od vodećeg Arsenala.

Brentford je četvrtom pobjedom skočio na 10. mjesto i ima 19 bodova, koliko imaju Liverpul i Fulam na osmom i devetom mjestu, kao i Kristal Palas na 11.