Posljednja provjera pred Brazil: Dušan Tadić pogodio iz slobodnjaka za Srbiju protiv Bahreina, "skinuo paučinu"

On je izveo slobodni udarac s otprilike 25 metara udaljenosti od gola

Gol Dušana Tadića. Screenshot

E. T.

18.11.2022

Reprezentacija Srbije igra posljendju pripremnu utakmicu uoči početka Svjetskog prvenstva u Kataru i to protiv selekcije Bahreina.

Utakmica se igra na nacionalnom stadionu u Riffi. Rezultat na poluvremenu je 1:1, a Srbe je u vodstvo doveo veznjak Ajaxa Dušan Tadić u osmoj minuti.

On je izveo slobodni udarac s otprilike 25 metara udaljenosti od gola. S idealne pozicije za ljevaka Tadić pogađa majstorski. Nekoliko Tadićevih suigrača napravilo je dodatan blok pored živog zida. I dok su svi očekivali udarac preko bahreinskih igrača, Tadić je loptu raspalio u golmanov ugao i skinuo paučinu.

Srbija je izvukla gotovo identičnu skupinu kao i 2018. godine u Rusiji a prvu utakmicu igra protiv Brazila koji u Katar stiže kao prvi favorit turnira. Drugu utakmicu će igrati protiv Kameruna, te u posljednjoj utakmici u grupi igra protiv Švicarske.