SVJETSKO PRVENSTVO 2022

Podjela bodova u Al Rajanu: Bejl postigao prvi gol za Vels na Mundijalu nakon 64 godine

Susret se igra na stadionu Ahmad Bin Ali, a glavni sudija meča je Abdulrahman Al Džasim

Piše: E. Ć.

21.11.2022

Sa utakmice na Al Rajanu - Avaz
+1

Reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa podijelili su bodove u utakmici 1. kola grupne faze Svjetskog prvenstva odigravši 1:1.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo američkim fudbalerima koji su na odmor otišli sa zasluženom prednošću od 1:0, a gol je postigao Timoti Vea nakon asistencije Kristijana Pulišića.

Velšani su u nastavku zaigrali puno bolje, imali su nekoliko prilika, a na gol su čekali do 82. minute. Prva zvijezda tima Geret Bejl je izborio penal, a kasnije ga pretvorio u gol.

Bio je to prvi gol za Bejla na Svjetskom prvenstvu, a Velšani su se tako vratili na najveću scenu poslije 64 godine čekanja.

90' - Kraj utakmice!

90' - Devet minuta sudijske nadoknade.

82' - GOOOOOOOOOOL! Bejl je izveo penal i matirao Tarnera!

81' - Bejl se sjajno postavio i izborio penal!

66' - Mekeni je izašao kod SAD, njega je zamijenio Aronson.

65' - Ponovo prilika pred golom SAD! Kifer Mur najviši u skoku nakon kornera, ali šalje loptu preko gola.

64' - Najbolja šansa za Vels! Ben Dejviš je šutirao nakon gužve u šesnaestercu SAD, a na kraju njegov pokušaj brani golman Tarner.

63' - Dobra akcija sada Amerikanaca, ali Roberts u posljednji čas interveniše ispred Pulišića.

56' - U ovim trenucima se igra na sredini terena.

52' - Nekada velike zvijezde, Geret Bejl i Aron Remzi pokazuju nemoć u dosadašnjem periodu susreta. Podsjetimo, Bejl je bio član Reala, a sada nastupa u MLS-u za Los Anđeles, dok je Remzi fudbaler Nice, a u prošlosti je bio igrač Arsenala i Juventusa.

50' - Američki defanzivac Rim dobija žuti karton nakon što je srušio Bejla.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Selektor Velsa je mijenjao, Kifer Mur je na terenu umjesto Danijela Džejmsa.

45' - Kraj prvog poluvremena.

45+2' - Mefam je dobio javnu opomenu.

45' - Četiri minute sudijske nadoknade.

44' - Remzi je bio u napadu, na kraju je izborio prvi korner za svoj tim.

39' - Geret Bejl dobija žuti karton nakon neopreznog starta na Musahu.

36' - GOOOOOOOOOOOL! Timoti Vea pogađa za vodstvo Sjedinjenih Američkih Država. Golu je prethodila dobra akcija i sjajna asistencija Kristijana Pulišića.

30' - Selekcija Velsa ne može organizirati napad, veliki presing američkih fudbalera.

23' - Čeka se odgovor Velšana, koji imaju problem da kreiraju priliku.

17' - Sjedinjene Američke Države su bolji rival za sada. Pulišić i društvo opasniji od Bejlovog Velsa koji više pažnje posvećuje vlastitom golu.

9' - Kakva prilika za SAD! Prvo je Vea centrirao, Rodon je nespretno reagovao, a u nastavku akcije Serdžent šutira, ali ide to pored gola.

4' - Prvi korner na utakmici za SAD, izvest će ga Pulišić.

3' - Pulišić je izborio slobodan udarac, ali onda loše centrirao.

1' - Počinje utakmica!

0' - Velšanima je ovo prvi nastup na Svjetskom prvenstvu još od 1958. godine.

Susret se igra na stadionu Ahmad Bin Ali, a glavni sudija meča je Abdulrahman Al Džasim. Poznati su i početni sastavi obje reprezentacije:

SAD: Tarner, Dest, Cimerman, Robinson, Rim, Adams, Musah, Mekeni, Pulišić, Veah i Sarđent.

Vels: Henesi, Dejvis, Mefam, Rodon, Vilijams, Remzi, Roberts, Ampadu, Vilson, Džejms i Bejl.

Inače, ove dvije reprezentacije odigrale su samo jedan međusobni duel i to onaj 12. novembra 2020. godine kada su u prijateljskom susretu odigrali meč bez golova.