Iran golovima u sudijskoj nadoknadi pobijedio Vels

Zaslužena pobjeda Iranaca, koji su dominirali cijelim tokom susreta

Veliko slavlje Iranaca. TWITTER

25.11.2022

Reprezentacija Irana savladala je Vels (2:0) u susretu drugog kola grupe B na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Iranci su do potpuno zaslužene pobjede, u meču u kojem su dominirali i stvorili veliki broj šansi, došli u samom finišu, golovima u devetoj i jedanaestoj minuti sudijske nadoknade.

Strijelci za veliku pobjedu Irana bili su Rozbeh Česmi (Roozbeh Cheshmi) i Ramin Rezajan (Rezaeian).

Svemu je prethodilo isključenje golmana Velšana Vejna Henesija (Wayne Hennessey), koji je zbog brutalnog starta u 86. minuti dobio crveni karton.

Iran je tako došao do prvih bodova nakon debakla od Engleske (6:2) u prvom kolu, dok je Vels ostao na bodu iz meča s SAD-om (1:1).

FT - Kraj utakmice. Prva pobjeda Irana na Mundijalu u Kataru.

90+10' - Još jedan gol postižu Iranci preko Rezajana i završavaju posao.

90+8' - GOOOOOOOL! Vodi Iran sjajnim golom rezerviste Česmija.

89' - Sjeva pred golom Velsa. Nova velika šansa za Iran, ali ide lopta za malo pored stative.

86' - Ipak crveni karton za Henesija nakon gledanja VAR-a. Potpuno opravdano. To je prvi crveni karton na SP.

85' - Henesi je izašao s gola i na brutalan način zaustavio kontranapad Irana. Iako su Iranci tražili crveni karton, golman Velsa prošao je samo s javnom opomenom.

84' - Imao je i Vels poslije dugo vremena dobru priliku. Dejvis je šutirao, a na kraju su Velšani dobili korner.

73' - Imali su Iranci još jednu veliku šansu preko Ezatolahija, ali je Henesi sjajnom intervencijom spasio Vels.

71' - Još jedna dobra situacija za Iran, ali je Henesi pokupio loptu.

57' - Mnogo opasniji i konkretniji Iran u nastavku.

52' - Nevjerovatna situacija pred golom Velsa. Iranci su dva puta pogodili stativu preko Azmuna i Golizadea, ali nisu uspjeli postići gol.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvih 45 minuta. Nema golova.

45+1' - Izuzetno opasna situacija pred golom Velsa. Azmun nije stigao do lopte.

45' - Čeka se kraj prvog poluvremena. Ritam je pao i ništa se ne dešava.

38' - Već neko vrijeme nema uzbuđenja. Utakmica koja nije ponudila mnogo u dosadašnjem dijelu.

33' - Vels nikako da poveže redove u posljednjih nekoliko minuta.

23' - Mogao je Iran do vodstva, ali je šut Azmuna glavom završio pored gola.

19' - Sada su Velšani zaprijetili, a Hoseini je opet dobro intervenisao.

16' - Iranci su zabili gol preko Golizadea, no on je nakon reakcije VAR-a poništen zbog ofsajda.

12' - Velika prilika za Vels. Roberts je ubacio za Mura, čiji je udarac odlično odbranio Hoseini.

10' - Dobra kombinacija Iranaca, ali pokupio je to na kraju Henesi.

6' - Nešto konkretniji je Vels na startu. Imali su i jedan pokušaj preko Vilijamsa, no lopta je završila preko gola.

1' - Utakmica je počela!

10:54 - Današnji meč sudit će Mario Eskobar iz Gvatemale.

10:52 - I Vels i Iran danas će tražiti prvu pobjedu. Dok je Vels remizirao s SAD-om (1:1), Iran je na startu turnira deklasiran od Engleske (6:2).

10:50 - Evo sastava za današnji meč, koji se igra na stadionu Ahmad bin Ali u Al Rajanu.

Vels: Henesi – Mefam, Rodon, Dejvis – Roberts, Ampadu, Remzi, Vilijams – Vilson, Mur, Bejl.

Iran: Hoseini – Rezajan, Puraligandži, Hoseini, Mohamadi – Golizade, Nurolahi, Ezatolahi, Hajsafi – Azmun, Taremi.

Poštovani čitatelji portala Avaz.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola B grupe Svjetskog prvenstva između Velsa i Irana.