PROCIJENITE SAMI

Jesu li Iranci oštećeni: Taremi je pao, tražili su penal u finišu meča, ali ga nisu dobili

Sudija Antonio Mateu Lahoz je gledao VAR, ali je na kraju odlučio da ne pokaže na bijelu tačku

Trenutak kada je Taremi pao. Screenshot

29.11.2022

Fudbalska reprezentacija Irana okončala je nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru, pošto je u 3. kolu grupne faze izgubila od Sjedinjenih Američkih Država (0:1).

Irancima je za prolaz dalje bio dovoljan i bod, ali su izgubili od Amerikanaca koji slave Kristijana Pulišića (Christian) i njegov gol iz 38. minute.

Iran je u nastavku napadao, pokušavao doći do gola vrijednog osmine finala Mundijala, ali nije uspio. U osmoj minuti sudijske nadoknade Iranci su tražili penal nakon što je u šesnaestercu SAD-a pao Mehdi Taremi.

Sudija Antonio Mateu Lahoz je gledao VAR, ali je na kraju odlučio da ne pokaže na bijelu tačku. Iranci su se žalili i nakon utakmice, ali na kraju su eliminisani sa Mundijala u Kataru.