Rasplet u grupi F

Piše: E. Ć.

1.12.2022

Sa današnjih utakmica - Avaz

Fudbaleri Hrvatske i Maroka izborili su plasman u narednu rundu Svjetskog prvenstva u Kataru. "Vatreni" su u posljednjem kolu remizirali s Belgijom 0:0, dok je Maroko savladao selekciju Kanade sa 2:1.

Bronzana ekipa iz Rusije otprije četiri godine, reprezentacija Belgije pakuje kofere nakon prve runde takmičenja. Marokanci su osvojili grupu sa sedam bodova, slijedi ih Hrvatska sa četiri boda.

Jedan od junaka "Vatrenih" bio je Joško Gvardiol, koji je u nekoliko navrata sjajno reagirao ispred belgijskih napadača i spašavao gol svog tima.

Marokance su do trijumfa predvodili Hakim Zijeh i Jusuf En Nesiri, dok je Najef Aguerd postigao autogol. Maroko i Hrvatska se večeras saznati svoje rivale u osmini finala nakon raspleta u grupi E.

REZULTATI

Hrvatska - Belgija 0:0

Kanada - Maroko 1:2 (Aguerd autogol 40' / Zijech 4', En Nesiri 23')

90 - Kraj utakmica!

90+1' - Hrvatska - Belgija: Gvardiol spašava "Vatrene"! Ponovo čisti u posljednji čas.

90' - Hrvatska - Belgija: Četiri minute nadoknade.

90' - Hrvatska - Belgija: Kakva šansa za Belgiju! Odlična akcija "Crvenih đavola", Lukaku je imao prazan gol, ali ga je lopta iznenadila. Livaković je otišao u prazno.

87' - Hrvatska - Belgija: Azar je zamijenio Munijea.

86' - Hrvatska - Belgija: Nova opasnost pred golom "Vatrenih"!

84' - Hrvatska - Belgija: Martinez će u igru poslati i Edena Azara, Belgijanci moraju pobijediti kako bi prošli dalje.

77' - Hrvatska - Belgija: Dobru kontru je upropastio Perišić. Imao je na desnoj strani Pašalića, ali se nije odlučio na dodavanje.

72' - Kanada - Maroko: Velika šansa za Kanađane! Hačinson je pogodio prečku nakon kornera, a onda je Džonson propustio šansu nakon što je odbitak poslao visoko gola.

72' - Hrvatska - Belgija: Doku i Tilemans mijenjaju Karaska i Dendonkera.

63' - Hrvatska - Belgija: Dalić mijenja, Belgija je preuzela inicijativu. Pašalić i Petković mijenjaju Kramarića i Livaju.

60' - Hrvatska - Belgija: Kakva šansa za Belgiju! Karasko je bio u naletu, onda na odbitak natrčava Lukaku koji pogađa stativu!

59' - Hrvatska - Belgija: Torgan Azar je zamijenio Trosara.

56' - Kanada - Maroko: Bez mnogo uzbuđenja u nastavku ovog susreta.

55' - Hrvatska - Belgija: Nova šansa! Modrić je sada pokušao, ali brani to belgijski golman.

54' - Hrvatska - Belgija: Dobra prilika za Hrvatsku! Brozović je šutirao, ali Kurtoa ponovo na visini zadatka.

50' - Hrvatska - Belgija: Sada prijete "Vatreni! Kovačić je šutirao, a odbranio je to Kurtoa. Odličan početak drugog poluvremena.

49' - Hrvatska - Belgija: Nova opasnost pred golom Livakovića! De Brujne je digao loptu za Lukakua, uspio je zahvatiti loptu, ali brani to golman "Vatrenih".

48' - Hrvatska - Belgija: Bilo je opasno. Dobar centaršut Belgijanaca sa desne strane, Gvardiol reaguje ispred Lukakua.

46' - Hrvatska - Belgija: Romelu Lukaku će igrati u nastavku, zamijenio je Mertensa.

45' - Zanimljiv podatak. Napadač Maroka Jusuf En Nesiri je prvi marokanski igrač koji je postigao gol na dva različita svjetska prvenstva. On je bio strijelac pogotka i prije četiri godine u Rusiji.

45' - Hrvatska - Belgija: Kraj prvog poluvremena, nema golova.

45+4' - Hrvatska - Belgija: Juranović je sada raspalio po lopti, ali ide to dalek.

45+3' - Kanada - Maroko: En Nesiri je ponovo matirao Borjana, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

45+2' - Kanada - Maroko: Žuti karton za Adekugbea.

45' - Hrvatska - Belgija: Ovdje će se u prvom dijelu igrati još četiri minute.

45' - Kanada - Maroko: Pet minuta sudijske nadoknade.

44' - Hrvatska - Belgija: Jedan duži napad "Vatrenih", koji je lošim šutem okončao Borna Sosa.

40' - Kanada - Maroko: GOOOOOOOOOOOL! Kanada smanjuje, Aguerd je postigao autogol.

33' - Hrvatska - Belgija: Dobra prilika za "Vatrene", ali šut Livaje ide preko Kurtoinog gola.

27' - Kanada - Maroko: Prvi žuti karton u ovom duelu, dobio ga je Osorio.

24' - Hrvatska - Belgija: Evo zbog čega je poništen penal Hrvatskoj. Prije faula na Kramariću Lovren je bio u ofsajdu. Sudija Tejlor je odmah pokazao na penal nakon prekršaja Karaska, ali je onda na signalizaciju kolega iz VAR sobe gledao usporeni snimak.

Lovren bio u nedozvoljenoj poziciji. Twitter

23' - Kanada - Maroko: GOOOOOOOOOOL! Novi pogodak za Marokance, En Nesiri je strijelac!

18' - Hrvatska - Belgija: VAR! Nema penala za Hrvatsku.

16' - Hrvatska - Belgija: Modrić nasuprot klupskog kolege Kurtoe, Karasko je skrivio penal. Gledat će se VAR ipak!

15' - Hrvatska - Belgija: Penal za Hrvatsku!

13' - Hrvatska - Belgija: Nova sjajna prilika za Belgiju, De Brujne je uposlio Mertensa koji je loše šutirao i lopta ide preko gola.

10' - Hrvatska - Belgija: Velika opasnost pred golom Hrvatske, na kraju je izblokiran Karasko.

7' - Kanada - Maroko: Žuti karton za Hoilea.

4' - Kanada - Maroko: Neshvatljiva greška Borjana. Pogledajte gol Zijeha.

4' - Kanada - Maroko: GOOOOOOOOOOOOL! Hakim Zijeh je pogodio, Marokanci vode 1:0! Kakva greška Borjana!

1' - Hrvatska - Belgija: Odmah šansa za Perišića! Otišlo je to pored stative Kurtoinog gola!

1' - Počele su utakmice!

Odabrani su i početni sastavi.

Hrvatska - Belgija

Hrvatska: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Brozović, Kovačić, Modrić, Kramarić, Perišić i Livaja.

Belgija: Kurtoa, Dendonker, Aldervereld, Vertongen, Kastanj, De Brujne, Vitsel, Munije, Trosar, Mertens i Karasko.

Kanada - Maroko

Kanada: Borjan, Džonston, Vitorija, Miler, Hoile, Osorijo, Kaj, Adekugbe, Bukanan, Larin i Dejvis.

Maroko: Bono, Mazraui, Sais, Aguerd, Hakimi, Ambrabat, Ounahi, Sabiri, Bufal, En Nesiri i Zijeh.

Podsjetimo, Kanada nema ni teorijske šanse da prođe grupu, ali su tu da smetaju Maroku. Maroku odgovara bod protiv Kanade, može i izgubiti ako Belgija bude poražena u duelu s Hrvatskom.

Našim komšijama je za prolaz dovoljan bod, mogli bi i izgubiti, ali u tom slučaju bi morali navijati za Kanadu. Belgija mora pobijediti. Postoji opcija da Belgija remizira, ali tada bi Kanada morala savladati Maroko.