ENGLESKA

Spektakularan povratak klupskog fudbala: Siti preko Liverpula do četvrtfinala Liga kupa

"Građani" bolji od "Redsa" u sjajnoj utakmici s pet golova

Haland je bio strijelac prvog gola za "Građane". TWITTER

22.12.2022

Fudbaleri engleskog prvaka Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa, poznatijeg kao Karabao kup, nakon što su večeras u susretu osmine finala savladali velikog rivala Liverpul s 3:2.

Sjajnu utakmicu na Etihadu golom je otvorio domaći tim u 10. minuti, kada je Erling Haland (Haaland) zabio za 1:0 poslije asistencije Kevina De Brujnea (De Bruyne).

Ipak, deset minuta kasnije gosti s Enfilda stigli su do poravnanja preko Fabija Karvalja (Carvalho), kojem je asistirao Džejms Milner (James).

Siti je do novog vodstva stigao u 47. minuti. Asistent je Rodri, a strijelac za 2:1 Rijad Marez (Ryad Mahrez).

Minut kasnije Darvin Nunjez (Darwin Nunez) je asistirao za Mohameda Salaha, koji je poravnao rezultat, ali je tip Pepa Gvardiole (Guardiola) u 58. minuti uspio treći put pogoditi mrežu gostiju, ovaj put preko Nejtana Akea (Nathan).