Produžena agonija Čelzija, Feliksov debi kao iz noćne more

Portugalac zaradio crveni karton nakon manje od sat igre za novi klub

Twitter

13.1.2023

Fudbaleri Čelzija nastavili su sa lošim partijama. U okviru zaostale utakmice 7. kola engleske Premijer lige tim sa Stemford Bridža izgubio je u lokalnom derbiju protiv Fulema (2:1).

Bio je treći vezani poraz u svim takmičenjima za "Plavce", a da stvar bude gora debitant Žoao Feliks (Joao Felix) je zaradio direktan crveni karton.

Fulem je poveo u 25. minuti preko Vilijana (Willian), bivšeg igrača upravo Čelzija. "Plavci" su do izjednačenja stigli početkom drugog dijela preko Kalidua Kulibalija (Koulibaly).

Međutim, onda je Feliks u 58. minuti zbog jednog oštrog prekršaja zaradio isključenje. Brojčanu prednost na terenu Fulem je iskoristio u 73. minuti kada je gol vrijedan tri boda dao Karlos Vinisijus (Carlos).

Čelzi je nakon 18 odigranih utakmica tek 10. tim prvenstva sa samo 25 osvojenih bodova. U posljednjih devet utakmica "Plavci" su pobijedili samo jednom.