Šta se dešava s Milanom: Prvak Italije pregažen u Rimu

Lacio je iskoristio kiks Intera, pa je skočio na 3. poziciju u prvenstvu

Lacio deklasirao "Rosonere". AP

25.1.2023

Aktuelni prvaci Italije fudbaleri Milana pretrpjeli su težak poraz na gostovanju kod Lacija od 4:0 u utakmici 19. kola Serije A.

"Rosoneri" su tako nastavili s lošim nizom. Ovo je bila peta utakmica zaredom na kojem Milan nije pobijedio.

Lacio je načeo "Rosonere" već na startu utakmice. U 4. minuti je Rimljane u vodstvo doveo Sergej Milinković-Savić, a u 38. minuti na 2:0 povisio je Matija Zakanji (Mattia Zaccagni).

Luis Alberto je u 67. minuti pogodio iz penala za 3:0, a konačni udarac Milanu zadao je Felipe Anderson u 75. minuti.

Lacio je iskoristio kiks Intera protiv Empolija (0:1), te skočio na 3. mjesto, s bodom manje od drugoplasiranog Milana.

"Rosoneri" su u problemima. U januaru su pobijedili samo na jednoj utakmici i to onoj protiv Salernitane (2:1).

Protiv Rome su ispustili prednost od dva gola (2:2), u Kupu ih je savladao Torino (1:0), s Lećeom su remizirali u prvenstvu (2:2), a onda ih je u Superkupu razbio Inter predvođen Edinom Džekom (3:0).