Dortmund u 93. minuti došao do važna tri boda u trci za Ligu prvaka

Borusija Dortmund se sa ovom pobjedom popela na treće mjesto. Twitter

Benjamin Ligata

25.1.2023

Današnje kolo Bundeslige su otvorile ekipe Majnca i Borusije Dortmund. Na Meva Areni, Dortmund je ostvario vrlo važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka. Heroj Borusije je bio Điovani Rejna (Giovanni Reyna) u 93. minuti.

Majnc je iznenadio ekipu Dortmuna već u drugoj minuti susreta kada su nakon kornera poveli 1:0. Najbolji u skoku je bio veznjak Li Jae-Sung (Lee). Ekspresan odgovor Dortmunda je usljedio samo dvije minute nakon vodstva Majnca, sjajnim pogotkom Žulijana Riersona (Julian Ryerson) što je ujedno i njegov prvijenac za tim Dortmunda.

Nakon pogotka, Dortmund je preuzeo kontrolu meča u prvom poluvremenu, a Mukoko (Moukoko) je imao sjajnu priliku u sedmoj minuti, ali je golman Majnca bio na zadatku.

U drugom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja, sa po jednim šansom na obje strane, ali je ekipa Edina Terzića morala čekati sve do 93 minute. Điovani Rejna je zabio sjajan pogodak unutar šesnaesterca nakon što mu je glavom loptu spustio Sebastijan Ale (Sebastien Haller).

Dortmund se sa ovom pobjedom popeo do trećeg mjesta na tabeli, a Majnc ostaje na 12. mjestu.

Ekipa Terzića u sljedećem kolu ide u goste Leverkuzenu, dok Majnc na svom terenu dočekuje Bohum.