Rak je prošlost: Ale zabio prvi zvanični gol za Dortmund

Napadač Borusije pogodio u pobjedi protiv Frajburga

Ale u zagrljaju s Adejemijem. Twitter

4.2.2023

Borusija Dortmund je u susretu 19. kola njemačke Bundeslige slavila na Signal Iduna Parku protiv Frajburga s ubjedljivih 5:1.

Gosti su u 17. minuti ostali bez Kilijana Sildilije (Kiliann Sildillia), koji je isključen zbog drugog žutog kartona.

Devet minuta kasnije Niko Šloterbek (Nico Schlotterbeck) je pogodio za vodstvo domaćina.

Međutim, gosti su s igračem manje uspjeli doći do poravnanja i to golom Lukasa Holera (Lucas) u 45. minuti.

Nije dugo trebalo Dortmundu da dođe do novog gola. Karim Adejemi (Adeyemi) je u 48. minuti pogodio za 2:1, a tri minute kasnije desio se trenutak koji je obilježio utakmicu.

U strijelce se upisao Sebastijan Ale (Sebastian Haller), čovjek koji se vratio poslije borbe s rakom testisa, a pogodio je upravo na Svjetski dan borbe protiv raka. Aleu je to bio prvi zvanični gol u dresu Dortmunda.

Do kraja je domaći tim postigao još dva gola preko Julijana Brandta (Julian) u 69. i Đovanija Rejne u 82. minuti.

U ostalim mečevima, Bohum je s 5:2 slavio protiv Hofenhajma, Ajntraht s 3:0 protiv Herte, a Union Berlin s 2:1 protiv Majnca.

Susret Kelna i Lajpciga završen je bez golova 0:0.