Opravdao cijenu: Ronaldova četiri gola za pobjedu Al Nasra

Najbolja utakmica Portugalca u novom klubu

Ronaldo: Na učinku od pet golova u tri utakmice. Twitter

9.2.2023

Kristijano Ronaldo (Cristiano) odigrao je svoju najbolju utakmicu od dolaska u Al Nasr.

Portugalac je postigao sva četiri gola u gostujućoj pobjedi svog tima nad Al Vehdom (0:4) u susretu 16. kola saudijskog prvenstva.

Prvo je u 21. minuti pogodio za 0:1, a to mu je bio jubilarni 500. ligaški gol u karijeri.

Potom je u 40. povisio na 0:2, što je rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku je Ronaldo pogodio još dva puta. U 51. je iz penala kompletirao svoj prvi het-trik u Al Nasru, da bi u 61. postavio konačan rezultat.

Ronaldo je trenutno na učinku od pet golova na tri odigrane utakmice za Al Nasr, u koji je došao ove zime, potpisavši najskuplji ugovor u historiji fudbala, vrijedan 200 miliona eura godišnje.

Al Nasr je poslije ove pobjede vodeći na tabeli s 37 bodova, koliko ima i drugoplasirani Al Šabab.

U narednom kolu Ronaldo i društvo dočekuju Al Tavon.