LIGA PRVAKA

Osmina finala Lige prvaka: Bajern savladao PSG, Milan siguran kući protiv Totenhema

Odigrane su utakmice između PSG-a i Bajerna, te Milana i Totenhema

U Milanu i Minhenu sigurno zadovoljni. AP

14.2.2023

Gotove su prve utakmice osmine finala Lige prvaka. Bajern je dominirao na gostovanju u Parizu i ostvario pobjedu rezultatom 0:1, a Milan je sigurnom odbranom i odlično iskorištenom prilikom slavio protiv Totenhema rezultatom 1:0.

Heroj Bajerna je Kingsli Koman, bivši fudbaler njihovog današnjeg protivnika.

Kingsli Koman je svojim golom doveo Bavarce u prednost pred uzvratni duel.

Heroj Milana je Brahim Diaz, koji se odlično snašao u šesnaestercu protivnika i postigao gol nakon greške odbrane.

Tok utakmice:

22:58 - Gotovo je i u Milanu.

22:54 - Gotovo je u Parizu.

22:53 - Šest minuta nadoknade u Milanu.

22:52 - Crveni karton za Pavara. Povukao je igrača PSG-a, pred samu ivicu šesnaesterca.

22:50 - Četiri minute nadoknade u Parizu. Mogu li domaći do izjednačujućeg gola.

22:48 - Pobega zamjenio Tonalija u Milanu. Milan je bolji rival i pri kraju utakmice. Ne dopuštaju protivnicima ni najmanju priliku.

Proslava poništenog gola Mbapea. AP

22:46 - Požutio je i Nejmar. Nagelsman je umjesto Musijale ubacio Gravenberha.

22:45 - Fenomenalna prilika za Mesija nakon centrašuta, ali Bajern ostaje u prednosti.

22:44 - Izmjene u Totenhemu: Dejvis i Danđuma ušli umjesto Sona i Lenglea

22:43 - VAR je poništio pogodak Mbapea zbog ofsajda.

22:42 - PSG IZJEDNAČIO! Mbape postiže gol na asistenciju Mendeša u 81. minuti

22:39 - Bez većih prilika na utakmicama. De Katelare ušao umjesto strijelca Brahima Dijaza i Mesijas umjesto Salemakersa.

22:37 - Odličan prodor Mbapea po lijevoj strani, ali na kraju samo korner.

22:36 - Vitinja ulazi umjesto Danila Pereire za PSG.

22:34 - Mbape je pogodio, ali je bio u ofsajdu. Nejmar je prije toga imao dvije prilike, ali nije uspio zatresti mrežu.

22:33 - Brazilac Ričarlison ulazi umjesto Kuluševskog

22:31 - Utakmica u Milanu je vidno usporila, u korist domaćina.

22:30 - Požutio je Kimpembe u dresu PSG-a. Ovo je prvi žuti za domaću ekipu.

22:28 - Najbolja prilika za Totenhem u drugom poluvremenu došla je od štopera Klemena Lenglea. Morat će gosti više rizikovati ukoliko žele poravnati rezultat.

22:26 - Novi žuti karton za fudbalere Totenhema. Ovaj put je požutio Erik Dajer.

22:25 - Odlična taktika Piolija, igrači Totenhema ne dobijaju ni šansu da zaprijete golu protivnika.

22:23 - Redaju se šanse u Parizu. Musijala je fenomenalno prošao po strani i dodao do kamerunskog napadača, ali Donaruma nastavlja sa paradom. Ostaje 0:1.

22:22 - Odličan poluvolej Čupe - Motinga, ali je Donaruma siguran.

22:21 - Mbape ulazi na teren. Trener domaćih baca sve karte u napad. Izašao je nevidljivi Soler.

22:18 - Bajern nastavlja sa dominacijom poslije gola. U Milanu domaćin pokušava poduplati vodstvo.

22:14 - Gol je postigao na asistenciju Alfonsa Dejvisa. Pogledajte gol ovdje

22:13 - Vodi Bajern! Strijelac je Kingsli Koman, bivši fudbaler PSG-a. Odličan udarac Francuza u 53. minuti

22:11 - Pruža se pomoć Danilu Pereiri poslije sudara sa golmanom gostiju

22:10 - Požutio je Kristijan Romero u Milanu, gledao je i VAR situaciju, ali nije bilo promjene u boji kartona. Odličan prodor Nejmara u Parizu.

22:08 - Nuno Mendeš je krenuo u kontru, ali je oboren od Pavara koji već ima žuti karton. Bez veće opasnosti poslije slobodnog udarca.

22:07 - Počelo je drugo poluvrijeme i na utakmici u Milanu

22:07 - Puno zvijezda na klupama obje ekipe

22:06 - Počelo je drugo poluvrijeme na Parku prinčeva. Kimpembe je zamijenio Hakimija na jednoj, a Dejvis Kansela u Bajernu

21:55 - Milan i Totenhem izjednačeni. Dijazov gol za sad jedina razlika.

Izjednačena utakmica u Milanu. UCL

21:50 - Gotovo je prvo poluvrijeme i u Milanu. Domaćini vode od 7. minute golom Dijaza.

21:48 - Odlična prilika za PSG, ali je Mesi pogodio samo živi zid i ide se na poluvrijeme

21:46 - Odlična prilika za Kejna. Bit će samo korner za Totenhem

21:44 - Rafael Leao propustio šansu da podupla vodstvo protiv Totenhema. Na drugoj utakmici Donaruma odličnom odbranom zaustavio Kimihov šut sa 20-tak metara.

21:42 - Imao je Zair-Emeri šansu, ali ga je de Ligt bez većih problema zaustavio.

21:41 - Milan i Totenhem se smjenjuju u šansama prethodnih minuta

21:39 - Bajern nastavlja sa napadima. PSG se drži koliko može, ali teško će izdržati ovaj ritam.

21:35 - Brahim Dijaz postigao je najbrži gol za Milan još od Ronaldinjovog protiv Mančester junajteda 2010.

21:33 - Bajern steže obruč oko PSG-a. Prvo je Čupo-Moting šutirao glavom, a onda je de Ligt bio blizu dobre prilike poslije kornera, ali je sviran faul.

21:32 - Objava Milana zbog gola Dijaza. U prvih pola sata je to jedina prava prilika.

21:31 - Novi korner za Bajern poslije šuta Kimiha iz slobodnog udarca.

21:29 - Ramos interveniše ispred fenomenalnog Musiale. Bit će samo korner.

21:28 - Prvi žuti karton na PSG - Bajern. Požutio je Pavar

21:27 - Skromna utakmica u Parizu. Bajern igra presing s kojim se PSG muči, ali bez većih šansi.

21:26 - Totenhem i Milan se smjenjuju u prilikama. Najopasniji je bio Emerson.

.21:22 - Nejmar je tražio penal poslije udarca Upamekana. Sudija je samo odmahnuo rukom. Brazilac je ostao poslije toga na travi.

21:17 - Odličan centaršut Kansela, poslije dobre akcije, ali nije bilo nikoga od igrača Bajerna tu.

21:14 - Fudbaleri Totenhema poslije primljenog gola pokušavaju odmah da izjednače. Taturašanu je imao dobru odbranu na šut Dajera

21:10 - U Parizu Bajern i dalje dominira na terenu. Čini se da pritisak funkcioniše sasvim dobro.

21:07 - Milan - Totenhem 1:0 - Brahim Dijaz je strijelac. Gol pogledajte ovdje

21:05 - Milan je na utakmici dobro započeo i več su imali nekoliko prilika. Totenhem je izveo samo jedan korner

21:02 - Prva prilika viđena na utakmici. Čupo-Moting iskoristio pritisak i šutirao.

21:01 - Utakmice su počele

21:00 - Utakmice počinju minutom šutnje za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji

20:55 - Igrači izlaze na teren

20:46 - Početak utakmice čeka i Lionel Mesi

20:43 - Gosti iz Minhena su izašli na zagrijavanje pred početak utakmice

Gosti iz Minhena na zagrijavanju. UCL

20:40 - PSG i Bajern su igrali do sad igrali 11 puta. Parižani su uspješniji sa šest pobjeda, dok su Bavarci upisali pet. Sigurno je da je ekipi iz Minhena pripala ona najbitnija, u finalu ovog takmičenja u sezoni 2019/20.

20:27 - Pravdu na utakmici u Parizu će dijeliti Majkl Oliver. On u prosjeku daje 4,6 žutih kartona po utakmici. U 33 utakmice koje je sudio, dosudio je 13 penala i dao 7 crvenih kartona.

Utakmicu Milana i Totenhema će suditi 34-godišnji Sandro Šerer. On je do sad sudio na 13 utakmica Lige prvaka, a u prosjeku dijeli 3.8 žutih kartona. U svojoj karijeri je podijelio 6 crvenih kartona i dosudio 2 penala

20:24 - Za PSG će nastupiti 16-godišnji Voren Zair-Emeri i tako će postati najmlađi starter u nokaut-fazi u historiji Lige prvaka

Totenhem: Forster, Lengle, Dier, Romero, Emerson, Skip, Sar,  Perišić, Kuluševski, Son, Kejn

Postava Totenhema za utakmicu. UCL

Za Milan počinje i naš Rade Krunić

Milan: Taturašanu, Kalulu, Kjaer, Thio, Selemakers, Krunić, Tonali, T.Hernandez, Brahim Diaz, Leao, Žiru

Postava Milana za ovu utakmicu. UCL

Nagelsman je iznenadio sve ostavivši Milera na klupi za rezerve

Bajern Minhen: Somer, Kanselo, de Ligt, Upamekano, Pavard, Goretzka, Kimih, Musiala, Koman, Sane i Čupo-Moting

Postava Bajern Minhena za utakmicu. UCL

Trener PSG-a izgleda nije lagao na presicama govoreći da Mbape neće biti spreman.

PSG: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Ramos, Mendeš, Pereira, Verrati, Zair-Emeri, Soler, Messi, Nejmar.

Postava PSG-a za utakmicu. UCL

20:00 - Pogledajte nevjerovatan prizor na stadionu Milana i atmosferu koja će dočekati fudbalere Totenhema