Sramno navijanje Lešinara: Skandirali ime ratnog zločinca Mladića

Prvo je u 69. minuti stadionom u Prijedoru odjekivalo "Kosovo - Srbija"

Sramno skandiranje navijača Borca. Printscreen

N. R.

18.2.2023

Fudbaleri Rudara i Borca u Prijedoru igrali su utakmicu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Nakon 90. minuta rezultat je ostao 1:1 , pa se pristupilo izvođenju penala. Uspješniji su bili fudbaleri Rudara koji su tako izbacili Borac iz Kupa BiH.

A osim crvenog kartona, svjedočili smo incidentima. Prvo je u 69. minuti stadionom u Prijedoru odjekivalo "Kosovo - Srbija", a nedugo potom navijači su skandirali i ime osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića, što se moglo čuti u TV prijenosu.

No, utakmica nije prekinuta, a samo je službeni spiker pozvao na "dostojanstveno navijanje".

Glavni sudija u Prijedoru je Dragan Kesić iz Bosanske Gradiške, sa pomoćnicima Božidarom Rustićem (Bosanska Gradiška) i Davorom Maksimovićem (Doboj). Četvrti sudija ja Dragan Todić (Doboj), delegat Ilija Smiljanić (Nova Topola), a kontrolor suđenja Predrag Stankić (Bijeljina).