"Plavci" izgubili na Stamford Bridžu od Sautemptona, "Građanima" samo bod u Notingemu

Praus fantastično pogodio iz slobodnjaka. Twitter

18.2.2023

Uprkos brojnim ulaganjima Čelziju ništa ne ide od ruke.

"Plavci" su danas na Stamford Bridžu pretrpjeli šokantan poraz od Sautemptona (0:1), koji im je bio već osmi ove sezone.

Za velika tri boda gostiju fantastično je iz slobodnog udarca na isteku prvog poluvremena zabio Džejms Vord-Praus (James Ward-Prowse).

Čelzi je tako produžio niz bez pobjede na četiri utakmice.

Kiksao je i aktuelni prvak Mančester siti, koji je odigrao 1:1 na gostovanju kod Notingem Foresta.

Imao je tim Pepa Gvardiole (Guardiola) vodstvo zahvaljujući golu Bernarda Silve iz 41. minute, ali je domaćin golom Krisa Vuda (Chris Wood) u 84. minuti stigao do boda.

Everton je došao do važne pobjede protiv Lidsa (1:0), dok su Fulam i Bornmut upisali gostujuće pobjede protiv Brajtona (0:1), odnosno Vulverhemptona.