Tok utakmica / Liga prvaka: Inter - Porto 1:0, Lajpcig - Mančester siti 1:1

Tekstualni prijenos prvih utakmica nokaut faze

Onana spašava Inter. Twitter

22.2.2023

FT - Kraj je i na Meaci. Inter je slavio 1:0 golom Romelula Lukakua.

FT - Kraj na Red Bul Areni. Lajpcig - Mančester siti 1:1.

88' - Opet je Lukaku zaprijetio, a odbranio Košta.

86' - GOOOOOL! Romelu Lukaku je pogodio za vodstvo Intera. 1:0!

78' - Drugi žuti karton za Otavija. Ostao je Porto s igračem manje.

74' - Siti je istovremeno mogao do novog vodstva u Lajpcigu, ali je udarac Gundoana odbranio Blasvič.

74' - Porto je zaprijetio preko Taremija, nedugo nakon što je Lautaro propustio veliku šansu za Inter.

70' - GOOOOOL! Lajpcig - Mančester siti 1:1.

Joško Gvardiol je pogodio za poravnanje. Više nego zasluženo!

69' - Barela je opet zaprijetio, no otišla je lopta preko gola.

64' - Ederson je intervenisao ispred Andre Silve i spriječio poravnanje u Lajpcigu. Ima Siti dosta sreće večeras.

58' - Džeko je napustio igru, a umjesto njega na terenu je Lukaku.

55' - Onana u dva navrata spasio Inter. Mnogo sreće za Džeku i društvo.

55' - Još jednu veliku šansu imao je Henrihs, ali ni ovaj put nije imao sreće.

53' - Rezervist Henrihs je mogao donijeti poravnanje Lajpcigu, ali je njegov udarac glavom završio za malo preko gola.

53' - Veliku priliku za Inter imao je Barela, koji je "tukao" pored gola.

51' - Promjena kod Porta. Evanilson je ušao umjesto Galena.

50' - Izblokiran je pokušaj Mareza. Krenuo je Siti po drugi gol u Lajpcigu.

46' - Mijenja trener Lajpciga Marko Roze na startu drugog dijela. Henrihs je ušao umjesto Klostermana.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme na oba susreta.

HT - Kraj i na Meaci.  Nema golova, mada je u posljednjim trenucima Inter odlično zaprijetio preko Dimarka, čiji je pokušaj odbranio Košta.

HT - Poluvrijeme u Lajpcigu. Siti vodi s 0:1 golom Rijada Mareza iz 27. minute.

45' - Mnogo faulova s obje strane u duelu Intera i Porta. Nema mnogo efektivne igre.

41' - Tenzije na Meaci. Nekoliko igrača je zaradilo i javnu opomenu.

36' - Griliš je mogao udvostručiti prednost "Građana", ali je šutirao preko gola.

38' - Mogao je Porto do vodstva, ali je Onana spasio Inter sjajnom odbranom Marku Grujiću.

37' - Nema uzbuđenja na Đuzepe Meaci. Vrlo tvrd meč za sada, s po jednom izglednom prilikom na obje strane.

27' - GOOOOOL! Lajpcig - Mančester siti 0:1.

"Građani" su poveli na Red Bul Areni golom Rijada Mareza.

Asistenciju je upisao Džek Griliš.

26'  - Ne uspijeva Siti na Red Bul Areni napraviti ništa, iako diktira tempo utakmice.

18' - Zaprijetio je Čalhanolu, ali se nije dao prevariti Košta. Još jedna dobra šansa za Inter.

15' - Probao je Barela, ali visoko preko gola.

14' - Imao je Siti priliku da povede u Lajpcigu, ali je Blasvič odbranio udarac Dijaša.

13' - Veliku šansu propustio je Lautaro poslije centaršuta Dimarka.

8' - Nema uzbuđenja ni u Lajpcigu, gdje gosti posjedom pokušavaju doći do šanse.

5' - Inter ima inicijativu, ali još bez velikih šansi.

1' - Prilika za Inter na samom startu. Dimarko je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran.

1' - Počele su utakmice u Milanu i Lajpcigu.

20:30 - Oslabljeni "Građani"

Istovremeno sa susretom na Đuzepe Meaci igra se duel između Lajpciga i Mančester sitija.

Trener gostiju Pep Gvardiola (Guardiola) našao se u ozbiljnim problemima, jer ne može računati na Kevina De Brujnea (De Bruyne), Ejmerika Laporta (Aymerick Laporte) i Džona Stounsa (John Stones).

S druge strane, domaćin će biti bez Danija Olma, Abdua Dijala (Abdou Diallo) i Petera Gulačija (Gulacsi).

Lajpcig: Blasvič, Klosterman, Orban, Gvardiol, Halštenberg, Lajmer, Šlager, Soboslai, Forsberg, Verner, Andre Silva.

Mančester siti: Ederson, Voker, Akandži, Dijaš, Ake, Rodri, Gundogan, Marez, Silva, Griliš, Haland.

20:15 - Džeko od prve minute

Edin Džeko (36) našao se u startnoj postavi Intera za večerašnji meč protiv Porta, a igrat će u tandemu s Lautarom Martinezom.

Evo sastava za susret na Đuzepe Meaci.

Inter: Onana, Džeko, Martinez, Aćerbi, Čalhanolu, Mikitarjan, Barela, Dimarko, Darmijan, Škrinijar, Bastoni.

Porto: Diogo Košta, Pepe, Markano, Uribe, Taremi, Pepe, Zaidu, Galeno, Grujić, Žoao Mario, Otavio.

Na portalu Avaza od 21 sat pratite tekstualni prijenos prvih utakmica osmine finala Lige prvaka između Intera i Porta, te Lajpciga i Mančester sitija.