Remi na Mokrom Docu: Krenulo furiozno, a onda teren došao do izražaja

Posujše i Leotar podijelili bodove u borbi za opstanak

Leotar i Posušje podijelili bodove: Oba gola viđena u prvih 10 minuta. HŠK Posušje

26.2.2023

Posušje je na svom stadionu Mokri Dolac ugostilo Leotar. Utakmica je završila neriješeno rezultatom 1:1.

Obje ekipe su  krenule furiozno.

Prvo je u drugoj minuti na predivnu asistenciju Tonija Jovića pogodio Gabrijel Boban.

Nije se dugo čekalo na poravnanje, pa je već u 9. minuti viđen i gol gostiju. Haris Handžić je pogodio nakon ubačaja iz ugla od Čubrila.

Utakmicu je obilježila i upitna sudijska odluka.

Poslije ubačaja Posušja, jedan od igrača Leotara je očito igrao rukom u svom šesnaestercu, ali sudija to nije svirao.

Utakmica je igrana na jako lošem terenu zbog padavina koje su pogodile Bosnu i Hercegovinu i uprkos tome što su krenule furiozno, utakmica je brzo upala u sporiji ritam kakav i odgovara takvom terenu.

Obje ekipe su trenutno izvan zone ispadanja, ali ih očekuje grčevita borba.

Posušje je 7. sa 24 boda, odnosno četiri više od Slobode koja je prva ispod crte. Leotar je 10. i imaju samo dva boda prednosti nad Tuzlacima.

U sljedećem kolu Posušje gostuje Zrinjskom, dok će Leotar dočekati Igman.