Totenhem slavio u londonskom derbiju: Skip i Kejn presudili Čelziju

Totenhem povećao prednost nad Njukaslom, Čelzi nastavlja sa očajnom formom

Totenhem: Slavili u gradskom derbiju protiv Čelzija. SCREENSHOT/Twitter

26.2.2023

Totenhem je u okviru 25. kola engleske Premijer lige slavio u londonskom derbiju protiv Čelzija 2:0.

Prvo poluvrijeme je bilo tiho do posljednjih nekoliko minuta kada je došlo do koškanja igrača.

Situaciju je obilježio sudija Stjuart Atvel (Stuart Atwell) koji je prvo pokazao Hakimu Ziješu (Ziyech) crveni karton zbog udaranja protivnika, da bi ga onda poništio.

Totenhem je jako krenuo u drugo poluvrijeme.

Poslije greške odbrane Čelzija, lopta je došla do Olivera Skipa (Skipp) koji je šutirao sa 20-ak metara, a lopta je završila ispod prečke i Totenhem je došao u vodstvo.

Čelzi nije puno prijetio Totenhemu, a pobjedu je i potvrdio Heri Kejn (Harry Kane).

Njemu je nakon kornera Erik Dajer (Eric Dier) spustio loptu, koju je Kejn samo zakucao u gol.

Totenhem je osvojio i 45. bod i trenutno su četvrti na tabeli. Bježe petoplasiranom Njukaslu četiri boda, ali imaju dvije utakmice više odigrane.

Čelzi je i dalje u ogromnoj krizi. Oni su trenutno deseti na tabeli i odlazak u Evropu sljedeće sezone sve više izgleda kao san.