Tok utakmice / Liga prvaka: Benfika ponizila Briž, Čelzi preokrenuo Borusiju

Čelzi i Benfika su prošli u četvrtfinale Lige prvaka

Haverc pogađa iz ponovljenog penala. AP

7.3.2023

Čelzi i Benfika prošli u četvrtfinale Lige prvaka

Benfika je bez većih problema slavila protiv Klub Briža rezultatom 5:1 (Rafa Silva 38', Ramos 45+2', 57', Žoao Mario 71', Nereš 77' / Meijer 87'). Benfika je tako prošla u četvrtfinale ukupnim rezultatom 7:1.

U odličnoj utakmici na Stamford Bridžu između Čelzija i Borusije Dortmund, slavio je domaćin 2:0 (Sterling 43' Haverc 53'). Fudbaleri Čelzija su tako preokrenuli zaostatak sa gostovanja u Njemačkoj i prošli u četvrtfinale ukupnim rezultatom 2:1.

Čelzi je poveo golom Rahima Sterlinga (Raheem), poslije ubačaja Čilvela (Chilwell). Omaleni Englez je zakucao loptu u mrežu Borusije. Kai Haverc (Havertz) je povisio tu prednost poslije penala. Naime, on je prvi promašio da bi pogodio nakon ponavljanja zbog prestupa golmana.

Ovo je bio prvi poraz Borusije Dortmund u ovoj godini, nakon što su upisali 10 pobjeda.

FT - Gotovo je. Čelzi prolazi u četvrtfinale.

90+4' - Jedna od posljednjih prilika za Borusiju. Imaju korner. Brani Kepa poslije šuta Volfa.

90' - Počela je sudijska nadoknada u Londonu. Igrat će se još 6 minuta.

88' - Mirno je i u Londonu. Domaći pokušavaju stopirati bilo kakvu igru.

82' - Borusija i Čelzi su imali nekoliko prilika u prethodnim minutama, ali bez golova.

FT - Gotovo je u Lisabonu. Benfika je prvi četvrtfinalist.

75' - Čelzi je pogodio, ali ponovo ofsajd Sterlinga.

87' - Počasni pogodak Briža. Pogodio je Meijer.

70' - Borusija prijeti prethodnih nekoliko minuta, ali ne mogu da pogode mrežu Čelzija.

65' - Odličan pokušaj za Borusiju, ali ne ide im za rukom da preokrenu.

77' - Benfika povela 5:0 protiv Briža. Strijelac je David Nereš.

60' - Emre Džan pokušava sa 30-ak metara, ali hvata to Kepa.

57' - Kakva prilika za Belingema. U drugoj utakmici je Benfika povela i 4:0, preko Žoaa Marija iz penala.

52' - Haverc ima ponovo priliku da šutira penal. Ovaj put pogađa. Čelzi ima rezultat za prolazak dalje.

50' - Haverc ponovo pogađa stativu. Ovaj put iz penala.

46' - Traže domaći penal, gledat će to sudija Makeli

45' - Počelo je drugo poluvrijeme i u Londonu.

57' - Benfika vodi 3:0, drugi gol Ramosa.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Lisabonu. Benfika ima sigurnu prednost.

HT - Čelzi vodi na poluvremenu 1:0,  golom Sterlinga.

45+1' - Čelzi je imao dobru priliku poslije kornera, ali Haverc šutira preko gola.

43' - Pogađa Sterling. Spetljao se fudbaler Čelzija, ali je uspio na asistenciju Čilvela pogoditi mrežu Majera.

40' - Još jedna šansa koju su propustili igrači Čelzija. Sada je to bio Žoao Feliks.

39' - Haverc pogađa, ali u ofsajdu se prije toga našao Sterling.

Benfika - Briž 45+1' - Benfika je poduplala vodstvo, čini se da je sve gotovo u tom duelu. Gončalo Ramos je strijelac.

32' - Dobra prilika za Kovačića, koji je bio neprecizan sa 20-ak metara.

Gol Rafa Silve u 38. minuti

30' - Agresivne su obje ekipe u Londonu. Viđeno je dosta prilika, ali je rezultat 0:0.

28' - Ne da se Čelziju... Kai Haverc pogađa stativu.

Benfika - Briž 38' - Rafa Silva postiže pogodak za vodstvo lisabonske ekipe.

24' - Rejna je probao asistirati saigračima u šesnaestercu, ali nije bilo nikoga tu.

23' - Posljednjih nekoliko minuta igrači  se konstantno fauliraju. Nemoguće je da se razvije igra.

17' - Dobra prilika poslije kornera za Borusiju, ali se brane fudbaleri Čelzija.

16' - Kakav udarac Rojsa iz slobodnog udarca. Odbranio mu je to Kepa.

15' - Uspjeli su fudbaleri Dortmunda da preuzmu posjed.

12' - Gosti iz Dortmunda čekaju svoju priliku iz kontri.

Benfika - Briž 20'- U Lisabonu i dalje miruju mreže.

8' - Pogađa Haverc, ali samo vanjsi dio mreže. Odličan pas Feliksa

6' - Odlična prilika za Feliksa, a poslije kornera nije uspio da pogodi ni Kulibali.

3' - Brant napušta igru već u trećoj minuti, nevjerovatan peh za gostujuću ekipu.

2' - Imao je Čelzi priliku da postigne gol iz kontre, ali je Sterling bio u ofsajdu.

1'- Počela je i utakmica u Londonu

-5' - Fudbaleri Čelzija i Borusije Dortmund su izašli na teren, slijede himne i ta utakmica će nam biti večeras u fokusu.

3' - VAR poništava gol domaće ekipe.

2'- Benfika je povela u prvom napadu

1'- Počela je utakmica u Lisabonu

20:39 - Utakmica na Stamford Bridžu će biti odgođena 10 minuta.

20:23 - Svlačionica igrača Čelzija na Stamford Bridžu.

Benfika:  Vlahodimos, Bah, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo, Florentino Luis, Čikinjo, Aursnes, Žoao Mario, Rafa Silva, Ramos

Klub Briž: Minjole, Klinton Mata, Mehele, Sila, Bukanan, Nilsen, Vanaken, Sova, Mejer, Lang, Jaremčuk

Startne postave sa utakmice Benfika - Briž. SCREENSHOT

20:13 - Majstorija njemačkog napdača Karima Adejemija u prvoj utakmici između Čelzija i Borusije Dortmund.

Borusija Dortmund: Mejer, Volf, Zile, Šloterbek, Gereiro, Emre Džan, Brant, Belingem, Ozčan, Rojs, Aler

Čelzi: Kepa, Fofana, Kulibali, Kukurelja, Džejms, Kovačić, Enco Fernandez, Čilvel, Sterling, Haverc, Žoao Feliks