Tok utakmice / Velež - Zrinjski: Zrinjski poduplao vodstvo

Odlična utakmica u Mostaru, viđena su tri gola, a Zrinjski je trenutno bolji rival

Plemići vode na poluvremenu. HŠK Zrinjski

8.3.2023

Nogometaši Veleža i Zrinjskog igraju zaostalu utakmicu 17. kola Premijer lige BiH na stadionu "Rođeni" u Mostaru.

Navijači Zrinjskog ne mogu prisustvovati duelu, a iz solidarnosti na stadioni nema ni najvatrenijih navijača Veleža, članova grupe Red Army.

Obje ekipe će biti bez svojih standardnih prvotimaca, ali su dočekali derbi u dobroj formi.

FT - Gotovo je u Mostaru. Slavio je Zrinjski rezultatom 3:1.

90' - 3 minute produžetka

83' - Odlična prilika za Velež poslije dobre kombinacije, ali nisu uspjeli da je završe.

74' - Solidna akcija Zrinjskog. Otklanja odbrana Veleža.

71' - Opao je ritam u Mostaru. Očekivano s obzirom na to kako se igralo prethodnih 70 minuta.

63' - 3:1 za Zrinjski. Pogodio je Antonio Ivančić na asistenciju Kiša.

57' - Odlična prilika za Kiša nakon slobodnog udarca, ali brani Bogdanović.

55' - Deset minuta mirnog fudbala na stadionu Rođeni. Bore se obje ekipe za dominaciju na sredini terena.

50' - Loša reakcija Volasa nakon centaršuta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

Fudbaleri Zrinjskog u prednosti na poluvremenu. Zrinjski

HT - Završeno je prvo poluvrijeme na stadionu Rođeni u Mostaru. Velež gubi 1:2 od Zrinjskog golovima Kiša i Ilinkovića, dok je za Velež jedini strijelac bio Haskić.

43' - Puno događaja na utakmici u Mostaru. Ostalo je još samo dvije minute do kraja poluvremena.

34' - Ponovo vodi Zrinjski! Kiš možda maloprije nije uspio postići gol, ali ovaj put je na ubačaj Marija Čuže matirao golmana Veleža.

31' - Zamalo autogol Veleža. Kiš je šutirao poslije greške odbrambenih igrača Veleža, Bogdanović mu brani taj udarac, ali lopta pogađa Hrkača. Golman Veleža je uspio uhvatiti loptu na kraju.

28' - Haskić pogađa za izjednačenje! Odlična lopta Lauša je pronašla napadača Veleža, koji je sa 11 metara zakucao u gol.

27' - Pokušao je Kiša sa ivice šesnaesterca, ali ga zaustavlja Bogdanović.

26' - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Lauš.

25' - Solidna prilika za fudbalere Veleža. Volas je probao sa 20-ak metara poslije kontre, ali brani to golman Marić.

21' - Opet grozna reakcija domaćih. Šokirao ih je gol Zrinjskog.

19' - Vodi Zrinjski! Pogodio je Silvio Ilinković, nakon što su mu igrači Veleža poklonili loptu na 20 metara od gola.

16' - Utakmica je zaustavljena zbog povrede Jakovljevića, defanzivca gostiju.

11' - Odlična prilika za Velež. Volas je ubacio, ali je Domić zakasnio na ubačaj.

5' - Bolje je počela domaća ekipa, konstantno vrše presing na igrače Zrinjskog.

1' - Počelo je na stadionu Rođeni

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Kiš, Ivančić, Čuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Memija, Tičinović.

Velež: Bogdanović, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Šikalo, Blagojević, Dejanović, Lauš, Domić, Volas, Haskić.