Tok utakmice / Real Madrid - Liverpul: Slavili Real i Napoli

Napoli u drugoj utakmici vodi golovima Osimhena i Zielinskog

Real poveo preko Benzeme. AP

15.3.2023

U toku su posljednje utakmice osmine finala Lige prvaka. Sastaju se Real Madrid i Liverpul u Madridu, dok Napoli dočekuje Ajntraht iz Frankfurta.

Liverpul je na svom Enfildu poražen 2:5 od Real Madrida, iako su golovima Nunjeza i Salaha vodili poslije 14 minuta. Real je sa po dva gola Vinisijusa Žuniora i Karima Benzeme, te golom brazilskog defanzivca Edera Militaa.

Napoli je u prvoj utakmici slavio 0:2 na gostovanju kod Ajntrahta. Golove su postigli Di Lorenco i Osimhen. Večeras će timu iz Frankfurta nedostajati i najbolji napadač Randal Kolo Muani koji je dobio crveni karton u prvoj utakmici.

FT - Gotovo je u Madridu i u Napulju.

90' - 2 minute produžetka.

85' - Odlična reakcija Ridigera, odbranio je udarac Aleksander-Arnolda.

82' - Izlaze uz ovacije Benzema i Modrić. Ušli su Sebaljos i Rodrigo.

78' - GOL!!! Pogodio je Benzema, poslije nespretne reakcije Vinisijusa je došla lopta do francuskog napadača i on je uspio matirati Alisona.

77' - Real apsolutno kontroliše utakmicu. Liverpulu preostaje nada da će im Madriđani pokloniti tri gola.

73' - Klop je dobio žuti karton zbog agresivnog ponašanja prema četvrtom sudiji.

68' - Odlična prilika za Benzemu.

62' - Pitanje prolaska riješeno u Napulju, ako se i postavljalo. 3:0 za Napoli. Pjotr Zielinski pogađa iz penala.

57' - Klop je ubacio Firmina i Eliota na teren umjesto Nunjeza i Žote. Probat će sa njima da preokrene ovu utakmicu, iako su za to veoma male šanse.

53' - Zakuhalo se i u Madridu. Prvo je Valverde promašio iz situacije jedan na jedan, a onda je na drugoj strani Nunjez imao priliku, ali je zaustavljen.

53' - GOL! Napoli vodi 2:0. Osimhen ponovo pogađa.

50' - Umirio je Real ritam utakmice. Shvatili su da im ne treba trka sa atomskim napadom poput Liverpulovog.

46' - Počela je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvremena su na obje utakmice. Napoli vodi, dok je u Realu sve poravnato.

45' - GOL!!! Poveo je Napoli, a ko drugi nego Osimhen.

35' - Odličan udarac Gakpa. Brani Kurtoa, bit će samo korner za Liverpul.

30' - Dobra prilika za Darvina, ali slab udarac glavom.

29' - Poigravaju se igrači Reala u blizini šesnaesterca, ali ništa od prilike za Liverpul.

26' - Aleksander-Arnold za Gakpa, ali on šutira pored gola.

19' - Kakav šut Kamavinge. Alison je uspio dovoljno skrenuti loptu da ona udari u prečku. Dominira Real.

16' - Poigrava se Vinisijus sa odbranom Liverpula, ali se zaigrao.

14' - Vinisijus je sada imao odličnu priliku u petercu. Nestvarna odbrana Alisona.

13' - Sjajna kontra Reala, ali interveniše Gakpo i zaustavlja domaću ekipu. Bit će samo korner.

11' - Kakav udarac Krosa. Brani to Alison.

9' - Greška u odbrani Liverpula. Krade loptu Benzema, dodaje Vinisijusu, on za Krosa, ali povratnu za Modrića je Milner to šalje u korner.

6' - Kakva prilika za Liverpul! Salah je ukrao loptu nakon lošeg povratnog pasa Karvahala, a onda je dodao Darvinu. Odlična reakcija Kurtoe.

2' - Odlična prilika za Real. Benzema je ipak bio u ofsajdu.

1' - Počelo je u Madridu

21:00 - Sve je spremno za start utakmice.

20:58 - Igrači su izašli na teren i počelo je intoniranje himne.

20:50 - Zanimljivo je da je Klop na teren izveo čak četiri napadača. Sigurno je da on nije odustao od prolaska. Svima je poznata utakmica sa Barcelonom 2019. godine.

20:39 - Fudbaleri Liverpula su izašli na zagrijavanje

20:20 - Stigli su igrači Real Madrida na stadion.