Tuzla City izvukla važan bod na Pecari u borbi za opstanak

Široki Brijeg - Tuzla City 1:1. Sport Centar

S. S.

19.3.2023

Fudbaleri Širokog Brijega remizirali su na svom terenu protiv ekipe Tuzla Citya rezultatom 1:1.

Široki Brijeg tako u četiri utakmice nakon pauze ima samo jednu pobjedu, uz remi i dva poraza.

Domaćini su bolje otvorili meč i već u petoj minuti zaprijetili preko Vukoje, ali bez uspjeha.

U 31. minuti dešava se šok na Pecari, kada Tuzlaci iz prve šanse dolaze do vodstva preko Ivaniadzea.

U nastavku Široki je ponovo bio bolje ekipa. Prvo prijete preko Valinčića, a onda u 68 minuti dolaze do izjednačenja. Strijelac je bio Ilija Mašić.

Do kraja je Tuzla City uspio odbraniti bod. Tuzla City je trenutno na 9. mjestu sa 23 boda, dok je Širok Brijeg na 3. sa 40.