KVALIFIKACIJE ZA EURO 24

Tok utakmice / Bosna i Hercegovina - Island: Zmajevi pobijedili na Bilinom polju

Bosna i Hercegovina sigurno ostvarili pobjedu

BiH vodi protiv Islanda. Pixsell / Armin Durgut

23.3.2023

FT - KRAJ! BiH je slavila protiv Islanda 3:0

90' - Produžena je utakmica još 3 minute

83' - Opasna prilika za Islanđane. Brani to Šehić.

80' - Miran ulazak u posljednjih 10 minuta na Bilinom polju.

70' - Fudbaleri BiH stali na loptu poslije gola. Hadžibegić je odlučio povući neke od glavnih igrača da bi ih odmorio za nedjelju.

64' - KAKVA GOLČINA DEDIĆA!!! Predribalo je nekoliko fudbalera, ušao sa lijeve strane i sa 18 metara majstorski lijevom nogom matirao golmana Islanda.

59' - Islanđani pokušavaju iz auta zaprijetiti našoj reprezentaciji, ali su mirni fudbaleri BiH.

Greške na obje strane u prvih 10 minuta drugog poluvremena. Pixsell / Armin Durgut

54' - Pogriješili su Islanđani, ali Ahmedhodžić nije dobro pokušao na prazan gol.

51' - Greška Šehića koji se okliznuo, ali Haraldson je pao preko lopte i nije uspio pogoditi prazan gol.

50' - Miran početak drugog poluvremena u Zenici

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na Bilinom polju.

45+2 - Čarke na terenu, Gudmundson je bezobrazno udario na podu Tahirovića. Obojica su dobili žute kartone.

45' - 3 minute sudijske nadoknade.

44' - Odličan prodor i udarac Gazibegovića, ali ponovo spašava Runarson Islanđane. Dominiraju Zmajevi.

40' - RADE KRUNIĆĆĆĆĆĆ!!!! Ponovo centaršut Dedića, Prevljak šutira, a na odbijenu loptu se zalijeće Krunić i pogađa mrežu Islanda.

Utakmici prisustvuje i član predsjedništva BiH. Pixsell / Armin Durgut

35' - Loša reakcija fudbalera BiH, ali smo izbjegli neugodnu situaciju.

31' - Odlična akciju je završio Saničanin udarcem glavom, ali brani to Runarson.

24' - Odličan dribling Dedića, iznudio je korner. Nismo uspjeli zaprijetiti iz njega.

21' - Tvrda utakmica uzima i žrtve. Rade Krunić je raskrvario nos, a Ahmedhodžić je dobio udarac u neugodno mjesto.

19' - Opet prilika za Demirovića, jako raspoložen napadač BiH.

16' - Žuti karton za Haraldsona, pošto je prekinuo kontru fudbalera BiH.

14' -  BiH VODI!!! Rade Krunić je pogodio, nakon odličnog trka Dedića i ubačaja, šutirao je Prevljak, a poslije odbijenog udarca, lopta je došla do Krunića.

Odličan početak Zmajeva. Avaz

10' - Ponovo je Demirović zaprijetio, ovog puta iz trka glavom,  ali odbranio je to Runarson.

8' - Nesigurna odbrana BiH, ali su uspjeli očistiti šesnaesterac.

5' - Odlična prilike se redaju za našu reprezentaciju. Demirović je izašao jedan na jedan sa golmanom, ali nije uspio postići gol.

3' - Slobodan udarac za Islanđane.

1' - Opasna šansa za reprezentaciju BiH, ali Hadžiahmetović nije uspio dobro pronaći Demirovića.

1' - Počela je utakmica.

Reprezentativci BiH i Island. Avaz

20:43 - Počelo je intoniranje himni. Prva je bila himna Islanda, a onda je uslijedila himna BiH.

20:37 - Navijači skandiraju kapitenu Bosne i Hercegovine Edinu Džeki

20:30 - Popunjena je i istočna tribina

Istočna tribina popunjena. Avaz

20:25 - Bilino polje se ispunjava. Zapadna tribina je skoro popunjena do kraja.

Zapadna tribina stadiona Bilino polje. Avaz

20:15 - Na stadionu su stigli i fudbaleri Islanda.

20:00 - Reprezentativci Bosne i Hercegovine su izašli na zagrijavanje.

Island:

Runarson, Palson, Magnuson, Gretarson, Olafson, Sigurdson, Traustason, Haraldson, Thorsteinson, Finbogason, Gudmundson

Bosna i Hercegovina:

Šehić, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Gazibegović, Demirović, Prevljak

Definitivno je najveće iznenađenje izostanak Džeke.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine utakmicom protiv reprezentacije Islanda. Utakmica se igra na Bilinom polju u Zenici, a počela je u 20:45. Zmajevima će faliti Edin Džeko, a debitovat će i Benjamin Tahirović.

U isto vrijeme su počele i ostale utakmice grupe J Portugal - Lihtenštajn, Slovačka – Luksemburg.