Srbija slavila u derbiju kola: Dušan Vlahović igrač odluke

Reprezentativci Srbije su u prva dva kola kvalifikacija bili stopostotni i sada lakše čekaju naredni ciklus, koji je u junu

Reprezentacija Srbije: Stopostotni u prvom ciklusu kvalifikacija. Anadolija

27.3.2023

Reprezentacija Srbije je na gostovanju pobijedila na Gradskom stadionu u Podgorici Crnu Goru u okviru 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine u Njemačkoj rezultatom 0:2.

Iako je bila označena kao utakmica visokog rizika, navijači jedne i druge reprezentacije nisu prouzrokovali nikakve nerede na stadionu. Prvi gol je viđen u 78. minuti kada je napadač Juventusa Dušan Vlahović pogodio na asistenciju Mladenovića.

Vlahović je potvrdio pobjedu u 6. minuti sudijske nadoknade kada je pogodio na asistenciju Saše Lukića.

Srbija je poslije dva kola prvoplasirana u grupi G sa 6 osvojenih bodova. U drugoj odigranoj utakmici Mađarska je bez većih problema slavila protiv Bugarske rezultatom 3:0.