Zrinjski na Tušnju razbio Tuzla City, 0:3 za miran revanš

Već nakon 10 minuta gosti imali dva gola prednosti

Sigurna pobjeda Mostaraca na Tušnju. A. BEŠIĆ

N. D.

5.4.2023

Iako je ostalo da se odigra revanš utakmica, trebalo bi se desiti pravo čudo, a da Zrinjski ne bude finalista Kupa Bosne i Hercegovine.

Klub iz Mostara je gostovao Tuzla Cityju u prvoj polufinalnoj utakmici i slavio sa 0:3, pa bi revanš trebao biti tek formalnost.

Već u prvom poluvremenu Zrinjski je riješio sve dileme. Poveli su golom Kerima Memije u 8. minuti, a samo dvije minute kasnije pogodio je Nemanja Bilbija.

Do kraja prvog dijela Bilbija je bio još jednom bio precizan, ovog puta mrežu domaćih je zatresao sa bijele tačke u 41. minuti susreta.

Tuzla: Zrinjski stigao do trijumfa - Avaz
+2

Nastavak je donio puno mirniji tempo, pa je nakon 15-tak minuta i struka Zrinjskog preselila Bilbiju na klupu.

Mostarci su očigledno digli ručnu, a domaći nisu imali snage za mnogo toga. Istina, ukazala se i pokoja prilika, ali promjene rezultata nije bilo i ostalo je 0:3.

U drugom polufinalnom ogledu Velež večeras 20:30 sati dočekuje Željezničar na stadionu "Rođeni".