TURSKA SUPERLIGA

Bajić strijelac u porazu od Bešiktaša: Hadžiahmetoviću 75 minuta

Bešiktaš nastavlja koračati ka mjestu u evropskim takmičenjima sljedeće sezone, dok Giresunsporu ostaje borba za opstanak

Hadžiahmetović: 75 minuta u pobjedi Bešiktaša. Screenshot/Twitter

9.4.2023

U utakmici 28. kola turske Superlige odigrane u Istanbulu, Bešiktaš je slavio protiv Giresunspora rezultatom 3:1. Ovo je ujedno bio i okršaj dva bh. fudbalera - Amira Hadžiahmetovića s jedne i Riada Bajića s druge strane.

Igrala se 21. minuta kada se Bajić odlično snašao u šesnaestercu i atraktivno pogodio za vodstvo svoje ekipe, ali je to bilo sve što su uspjeli uraditi na ovom teškom gostovanju.

U 39. minuti Bešiktaš je poravnao preko Vinsenta Abubakara (Vincent Aboubakar), fudbalera koji je došao u žižu javnosti jer je otpušten po dolasku Kristijana Ronalda (Cristiano) u Al-Nasr.

Isti igrač je i u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena ponovo bio strijelac za potpuni preokret Bešiktaša.

Konačnih 3:1 je postavljeno u 54. minuti kada je engleski fudbaler Nejtan Redmond (Nathan) izveo sjajan dribling i pogodio.