EVROPSKA LIGA

Tok utakmice / Mančester junajted - Sevilja 2:2: Sevilja poravnala na Old Trafordu

Sevilja u teškoj situaciji poslije jeftinih golova koje su primili

Junajted: Kontrolišu utakmicu u drugom poluvremenu. AP

13.4.2023

FT - Gotovo je u Mančesteru! 2:2 je završilo.

90+3' - IZJEDNAČAVA SEVILJA!!! Drugi autogol na utakmici postižu igrači Junajteda

90' - Produženo je šest minuta na Old trafordu.

87' - Nastavlja se pritisak Sevilje, osjetili su krv u vodi.

84' - Sevilja smanjuje!!! Malasija je postigao autogol, poslije ubačaja gostujuće ekipe. 2:1 vodi Junajted.

82' - Leverkusen je poravnao na domaćem terenu. U Mančesteru su se smirile strasti. Izgleda da svima odgovara ovaj rezultat.

75' - Juventus je poveo na Allianz stadionu u Torinu protiv Sportinga.

71' - Igrači Sevilje se ne mire sa sve izvjesnijim porazom, pa konstantno udaraju igrače Junajteda.

64' - Sada sukob Antonija i Akunje, ali se sve veoma brzo smirilo.

61' - Stativa spašava Sevilju. Antoni je fenomenalno prošao i šutirao, ali pogađa unutrašnji dio stative.

56' - Probudila se Sevilja u drugom poluvremenu, ali im je Junajted svjesno prepustio loptu i vrebaju šansu iz kontre.

51' - Poveo je Sent Žilo u Leverkusenu. Iznenađenje za sve one koji nisu upućeni u belgijsku ligu.

50' - Dobra prilika za Sevilju sada, ali brane se domaćini.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je poluvrijeme na svim utakmicama. Junajted vodi 2:0 protiv Sevilje. Na ostalim duelima nema golova.

45+3 - Nevjerovatan je De Hea. Šta je sada odbranio genijalni golman

44' - Lamela, donekle i razumljivo, previše negativno nastrojen. Mogao bi ostati u svlačionici u drugom poluvremenu.

42' - Sevilja nema udarca na okvir gola u ovoj utakmici.

41' - Bruno Fernandeš sada igra rukom u opasnoj poziciji. Imat će ozbiljnu priliku Sevilja.

40' - I dalje bez golova na ostalim utakmicama.

40' - VAR pregleda situaciju, ali neće od crvenog kartona biti ništa.

38' - Veoma oštar sastav Lamele. Dobit će žuti karton. Opet je nastradao Kazemiro. Sva nemoć u jednom potezu.

33' - Odličan Juanjted. Mogli su i ubjedljvije voditi. Mogu gosti biti sretni sa ovim rezultatom, iako gube 2:0.

32' - Spasio je Bono. Fernandeš je šutirao sa nekoliko metara, ali Marokanac siguran.

30' - Bez golova na ostalim utakmicama, smirilo se i na Old Trafordu.

25' - Oštar je Rakitić. Startovao je na Kazemira i dobit će žuti karton.

24' - Ponovo dobra prilika za Junajted. Apsolutna dominacija domaće ekipe. Bit će samo novi korner za Crvene đavole.

20' - Junajted poduplao!!! Sabicer ponovo pogađa. Odlično se snašao i ponovo matirao golmana Sevilje. Spektakularna asistencija Marsijala.

20' - Na ostalim utakmicama nema golova i dalje.

16' - Sada je umalo greška koštala Junajted. Ipak, nisu se snašli i ostaje 1:0 za domaću ekipu.

14' - Akcija Junajted završena gola. Odličan pas Brune Fernandeša, a Sabicer je uspio da se izvuče iz ofsajda i šutira. Lopta je udarila odbrambenog igrača Sevilje i prevarila Bonoa.

12' - Šutirao je sada Antoni, ali je Jasin Bono siguran i brani udarac Brazilca. Nimalo lagana interevencija.

10' - Dobra akcija iz kornera Sevilje. Šutirao je Okampos, ali su uspjeli izblokirati fudbaleri Junajteda. Mreže miruju i na ostalim terenima.

8' - Domaćini su zaprijetili u prvoj minuti, ali se sada vodi bitka na sredini terena. Bez većih prilika, sem tog poništenog gola Sanča.

3' - Mančester junajted je nastavio sa prijetnjama. Imat će prvi korner.

1' - Junajted je poveo već u prvoj minuti. Sančo je strijelac poslije samo 28 sekundi. Var ga je ipak poništio.

20:57 - Fudbaleri izlaze na teren. Slijedi intoniranje himne.

20:55 - Junajted nikad nije slavio protiv Sevilje

Sevilja:

Bono, Montiel, Nianzu, Marsao, Akunja, Gudelj, Fernando, Okampos, Rakitić, Tores i Lamela

Mančester junajted:

De Hea, Van Bisaka, Martinez, Varan, Malasia, Kazemiro, Sabicer, Antoni, Fernandeš, Sančo, Marsijal

Večeras su na programu tri utakmice četvrtfinala Evropske lige. Glavni fokus će biti na utakmici Mančester junajted - Sevilja. Junajted je do ove faze takmičenja došao preko Barcelone i Real Betisa. Sevilja je bila uspješnija od PSV-a i Fenerbahčea.

U ostalim utakmicama će igrati Juventus i Sporting Lisabon, te Bajer Leverkusen - Rojal Union Sent Žilo

U ranijem terminu Roma je poražena na gostovanju kod Fejnorda rezultatom 1:0.