BUNDESLIGA

Bajern siguran u Bremenu: Titula se približava Minhenu

Serž Gnabri i Liroj Sane, krilni napadači Bavaraca, uspjeli su pogoditi za pobjedu svoje ekipe

Bajern: Sigurni na gostovanju. Screenshot/Twitter

6.5.2023

U okviru 31. kola njemačke Bundeslige Verder Bremen je dočekao minhenski Bajern. Bavarci su bili uspješni na teškom gostovanju. Slavili su rezultatom 1:2.

Prvo poluvrijeme ove utakmice nije prezentovalo dosta šansi i na odmor se otišlo bez golova.

Trener Tomas Tuhel (Thomas Tuchel) sigurno je bio veoma ljut i uspio je potpaliti vatru ispod igrača Bajerna. Oni su izašli dosta ozbiljnije u drugo poluvrijeme.

Igrala se 62. minuta kada je Serž Gnabri (Serge Gnabry) pogodio za vodstvo Bavaraca. Asistenciju je upisao Džamal Musijala (Jamal). Jedanaest minuta kasnije Liroj Sane je poduplao vodstvo i odveo na sigurnu distancu Bajern.

Niklas Šmit (Smidt), veznjak Verdera, uspio je smanjiti rezultat pred kraj utakmice, ali ništa više od toga.

Bajern je prvi sa 65 bodova, što je četiri više od drugoplasirane Borusije, ali koja ima utakmicu manje.

Verder je 12. sa 35 bodova i, prema svemu sudeći, oni neće imati problema u borbi za opstanak.