MAJSTORSKI GOL

Sjećate li se Medunjanina: Zabio je genijalan gol s 20 metara

Bh. veznjak je u 52. minutu utakmice došao do jedne lopte i bez mnogo razmišljanja šutirao

Haris Medunjanin. Twitter

D. H.

14.5.2023

Haris Medunjanin postigao je novi, spektakularni pogodak u još jednoj pobjedi njegovog PEC Zwollea u okviru 37. kola nizozemske druge lige.

Nogometaši Zwollea savladali su sa 3:1 ekipu Rode, a bivši Zmaj bio je strijelac drugog pogotka za svoj tim.

Bh. veznjak je u 52. minutu utakmice došao do jedne lopte i bez mnogo razmišljanja šutirao sa nekih 20-ak metara i pogodio u same rašlje gola za veliko slavlje domaćih.

Ovo je za 38-godišnjeg Medunjanina bio šesti pogodak u sezoni, a skoro svaki od njih bio je priča za sebe.

Za Zwolle su još pogađali Thy i Vellios za novi trijumf kojim su došli do 82. boda koliko ima i prvoplasirani Heracles.

Oba ova tima su već osigurala povratak u prvu ligu, a u posljednjem kolu će voditi veliku bitku to prvo mjesto.