BUNDESLIGA

Union Berlin poražen u golijadi na gostovanju kod Hofenhajma: Izmiče im Liga prvaka

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić je u pobjedi svoje ekipe proveo 16 minuta na terenu

Hofenhajm: Upisao bitne bodove. Screenshot/Twitter

20.5.2023

Fudbaleri Hofenhajma su na svojm stadionu "PreZero Arena" slavili 4:2 protiv berlinskog Uniona.

Ova pobjeda je bila izrazito bitna za ekipu iz mjesta Sinshajm u borbi za opstanak, ali su njome pokvarili planove fudbalerima Uniona.

Ihlas Bebu je postigao prvi gol u 22. minuti za ekipu Pelegrina Mataraca (Pellegrino Matarazzo), da bi Andrej Kramarić poduplao vodstvo ekipe u 36. minuti. Danilho Doeki (Doekhi) je smanji prednost u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Do kraja utakmice viđena su još tri gola. Zanimljivo, sva tri su došla iza 90. minute.

Prvo je Kramarić ponovo odveo svoju ekipu na dva gola prednosti, da bi Laiduni u petoj minuti sudijske nadoknade vratio vjeru svojoj ekipi, ali je to Munas Dabur (Dabbur) postavio konačni rezultat.

Union Berlin je trenutno četvrti sa 59 bodova, isto koliko ima i Frajburg, te će se u posljednjem kolu odlučivati o finalnom putniku u Ligu prvaka, barem što se Bundeslige tiče.

Hofenhajm je pobjedom pobjegao Šalkeu, koji je 16. na tabeli, četiri boda i u posljednjem kolu će igrati samo za sebe.