Inter pobijedio Atalantu i osigurao plasman u Ligu prvaka, igrao i Džeko

"Nerazuri" vodili sa 2:0 već nakon tri minute igre

Sa večerašnje utakmice na Meaci. Twitter

27.5.2023

Inter je trijumfovao protiv Atalante u 37. kolu Serie A sa 3:2 i tako obezbijedio plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

"Nerazuri" su krenuli silovito pošto su već poslije tri minute igre imali 2:0.

Romelu Lukaku je najavio golijadu pogotkom već nakon 30ak sekundi, a Nikolo Barela (Nicolo Barella) je povisio na 2:0 u 3. minuti.

Mario Pašalić je smanjio na 2:1 u 36. minuti, ali je Interu dva gola prednosti vratio Lautaro Martinez u 77. minuti.

Argentinac je ovim pogotkom postao tek 4. igrač koji je postigao više od 20 golova u posljednje dvije sezone u najjačim evropskim ligama. Osim njega, to su uspjeli Erling Haland (Haaland), Robert Levandovski (Lewandowski) i Kilijan Mbape (Kylian Mbappe).

Konačnih 3:2 postavio je Andre Onana autogolom u sudijskoj nadoknadi. Edin Džeko je igrao od 81. minute kada je ušao u igru umjesto Lukakua.