Srebro ga ne zanima: Pogledajte šta je Murinjo uradio sa svojom medaljom

Portugalcu je prvi poraz u evropskim finalima teško pao

Murinjo: Ne interesuje ga srebrena medalja. AP

1.6.2023

Sevilja je po sedmi put u historiji osvojila Evropsku ligu. U ovogodišnjem finalu u Budimoešti je boljim izvođenjem penala savladala Romu nakon što je poslije 120 minuta bilo 1:1. Roma je povela u prvom poluvremenu golom Paula Dibale (Dybala), ali Sevilja se vratila autogolom Đanluke Manćijia (Gianluca Mancini).

Rominom treneru Žozeu Murinju (Jose Mourinho) to je bilo prvo finale nekog evropskog takmičenja da je izgubio.

Vidno je bilo da mu je poraz teško pao pa je nakon utakmice kritikovao sudije na konferenciji za medije, a čekao ga je i na parkingu stadiona kako bi ga vrijeđao.

Zanimljiva je i situacija koja se dogodila nakon dodjele medalja igračima i stručnom štabu Rome.

Murinja srebrena medalja nije zanimala i on je odmah nakon dodjele medalju poklonio jednom mladom gledatelju.

Portugalac je ovom gestom sigurno olakšao doživljeni poraz ovom momku.