Bh. tim poražen

A. Bajrić

27.10.2018

+15

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u tuzlanskom Mejdanu od Češke Republike rezultatom 25:20 u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Prvi u vostvo došli su naši rukometaši, ali su Česi brzo uzvatili. Nakon toga, obje ekipe su dosta griješile u fazi napada. novo vodstvo BiH stiglo je u 8. minuti kada je Panić pogodio za 3:2. U nastavku smo promašili dva sedmerca. Prvo je Prce promašio u 11., da bi dvije minute kasnije Terzić poslao loptu preko gola. U tim trenucima posebno se istakao naš golman Benjamin Burić koji je imao nekoliko fantastičnih odbrana. Greške naših rukometaša pri predaji lopte koristili su Česi, koji su prvi put u 21. minuti imali dva gola prednosti, bilo je 6:8. Pet minuta kasnije, Česi povećali na tri gola prednosti, no Malinović je odmah uzratio i smanjio vodstvo gostiju. Naš tim nije dopuštao gostima da se odvoje na više golova razlike. U posljednjoj minuti prvog dijela, Česi su iz brze kontre došli do pogotka za 10:12 i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

Bh. rukometaši imali su prvi napad u nastavku, međutim Predragovićev udarac odbranio češki golman Galija, koji je večeras pružio fenomenalnu partiju. "Zmajevi" nisu uspjeli da konsoliduju svoje redove, a češki golman bio je raspoložen. Česi su do vodstva od četiri gola razlike došli u sedmoj minuti nastavka kada je Zeman lagano pogodio za 11:15. Izabranici Bilala Šumana nakon toga djelovali su bezidejno. Rukometaši Češke koristili su svaku grešku bh. tima, a u jednom trenutku imali su i šest golova prednosti 11:17. "Zmajevi" su drugi gol u drugom poluvremenu postigli tek u 41. minuti meča. Izgledali smo loše u organizaciji igre, a kod naših igrača bilo je lako uočiti umor nakon dugog putovanja u Minsk. Držali su Česi prednost od pet-šest golova, a Burić je svojim spektakularnim intervencijama dizao Mejdan na noge. U 49. minuti i golman gostiju Galija iskoristio je činjenicu da smo igrali bez golmana, i upisao u se u listu strijelaca, a njegova reprezentacija imala je sedam golova prednosti. Nažalost, večeras smo previše griješili, i nismo uspjevali da zaustavimo razigrane Čehe, koji su mirno priveli meč kraju i zasluženo slavili visoku pobjedu rezultatom 25:20.

U prvom meču 2. kola naše grupe koji je odigran danas nešto ranije, Bjelorusija je kao gost pobijedila Finsku rezultatom 27:20.

Rezultati by SofaScore

KRAJ 20:25

60. Sada i Terzić strijelac, 20:25.

59. Panić strijelac, 19:25.

58. Naši se ipak pošteno bore. Smanjili smo na 18:25 i opet sovojili loptu.

58. Opet primamo gol, 17:25.

57. Novi gol Češke, 17:24.

56. Malinović pogađa, 17:23.

55. Na klupi Češke igrači čestitaju jedni drugima, a bh. tim spašav prečka.

54. Došli smo do lopte, ali teško igramo u napadu. Opet su Česi dobri i osvajaju loptu.

53. Tarabokija je uspio proći i postići gol, 16:23.

52. Burić je pogodio, 15:22, ali Česi opet daju gol za plus 8.

51. Sada je već 14:22. Loše izdanje naših.

50. Kasparek je isključen, ali kasno je da naš tim učini nešto više. Čak su se opet odbranili gosti sa igračem manje.

49. Golman Galija nam je sada dao i gol iz svog kaznenog prostora. Pokušavali smo igrati sa igračem više, 14:21.

49. Golmani su se razbranili, još 12 minuta do kraja.

48. Opet izgubljena lopta. Bliži smo katastrofi nego preokretu.

47. Kazna je tu, 14:20.

46. Napravili smo grešku u koracima i opet poklonili loptu.

44. Vražalić brzo odgovara, 14:19, pa Burić skida dva zicera.

44. Sada je penal za Čehe. Uz veliku sreću postižu gol, 13:19.

43. Tarabokija pogađa, 13:18.

43. Sedmerac za bh. tim.

42. Lako Česi rješavaju napade, 12:18.

42. Uzeli smo loptu, ali taj Galija opet brani. Ima 11 odbrana trenutno.

41. Konačno Burić za nas, 12:17.

40. Mi gubimo loptu, išla je kontra i novo gol gostiju, 11:17.

40. Zeman iz Češke je isključen na dva minuta.

40. Novi naš pokušaj, golman Češke brani, ali imat ćemo novu priliku.

39. Nestali smo sa terena, 11:16.

38. Opet smo izgubili loptu. Nema rješenja u napadu.

37. Šuman traži time-out.

37. Opet nismo dali gol. Gosti imaju novi napad i lako to rješavaju, 11:15.

36. Brzo Česi koriste prednost igrača više, 11:14.

35. Isključenje za Vegara. Pomalo čudna odluka sudija. Protesti Bilala Šumana.

35. Panić postiže svoj četvrti gol, 11:13.

34. Krećemo opet sedam na šest kao u Bjelorusiji.

33. Opet nismo dali gol. Novi napad za Češku. Promašili su.

32. Kao i u prvoom poluvremenu Česi su nas brzo kaznili, 10:13.

32. Odbranili smo se, ali opet golman Galija brani pokušaj naših.

31. Krenuli su bh. reprezentativci sa centra, ali nema gola.

Kraj prvog poluvremena, 10:12

30. Posljednji minut prvog dijela. Nismo dali gol, ali Česi jesu u kontri, 10:12.

29. Dug napad Čeha. Traže naši pasivno, odbranili smo se.

28. Perić odličan u solo akciji za 10:11.

27. Stativa je naš saveznik. Imamo loptu za novo smanjenje rezultata.

26. Malinović sretan i spretan. Smanjenje vodstva, 9:11.

26. Lako primamo golove. Novi pogodak gostiju, 8:11.

25. Tarabokija siguran za 8:10.

25. Imamo sedmerac. Prva dva smo promašili.

24. Još jedna kontra je bila za goste, ali su se spetljali.

23. Upalilo je. Prce je smanjio prednost, ali Česi su prebrzi u ovim trenucima, 7:10.

22. Bilal Šuman je zvao time-out.

22. Čist zicer smo promašili. Česima je trebalo nekoliko sekundi za novi gol, 6:9.

21. Mučimo se dosta u napadu. Nova izgubljena lopta i nova kazna, 6:8.

20. Preslikana situacija. Poklon lopta za goste kada smo imali napad da povedemo. Oni su to iskoristili, 6:7.

18. Neshvatljivo izgubljena lopta i lagana egzekucija za 5:6. Ipak drugi brat Burić daje svoje u napadu za 6:6.

18. Imali smo napad sa igračem manje, ali su i gosti ostali sa jednim manje.

17. Prvo isključenje. Vegar mora na odmor. Česi imaju i sedmerac i pogađaju za 5:5.

15. Nova bravura Burića, skinuo je zicer Česima. Imali smo novu priliku, ali slabo odigran napad.

15. Odmah nova oduzeta lopta i Panić je strijelac za 5:4.

14. Česi su bili u velikog prilici, Burić je bio fenomenlan. Na drugoj strani Predragović nam donosi poravnanje - 4:4.

13. Imamo novi penal nakon dugog napada. Terzić je pucao preko gola.

12. Primamo gol s krila. Sada je 3:4.

11. Sada penal za bh. tim. Prce nije pogodio. Golman Galija je odlično reagirao.

10. Penal za Čehe. Burić nije uspio odbraniti, za novo izjednačenje.

9. Ponovo Panić. Sada vodimo 3:2

7. Prečka Karačića, ali u nastavku napada Panić je odlipčno pogodio.

6. Kažnjeni smo, gosti vode.

5. Golman Češke je po drugi put odbranio, pa smo onda prokockali jednu kontru.

4. Naš tim dobar u odbrani, ali napad za sada ne štima. Krećemo po novo vodstvo.

3. Imali smo napad za novo vodstvo, ali gosti su se odbranili.

2. Nuić 1:0, Česi odmah uzvraćaju za 1:1.

1. Utakmica je počela. Odlična atmosfera u Tuzli. Loptu imaju Česi.