Nemilosrdni Danci se poigrali s nemoćnim Čileom

Slavili s čak 18 golova razlike

SP u rukometu: Danska deklasirala Čile. AFP

10.1.2019

Rukometaši Danske deklasirali su Čile rezultatom 39:16 u okviru grupe C Svjetskog prvenstva za rukometaše.

Danci su od samog početka nametnuli svoju igru i kontrolirali meč. Napravili su fantastičnu seriju od plus šest, bilo je 7:1. Na sredini prvog dijela rezultat je glasio 10:4. Igrali su Danci argresivno i pogađali sa svih strana. Prvi put Danci su imali osam razlike u 18. minuti i već tada se moglo naslutiti ko će izaći kao pobjednik iz ovog meča. Vjerovali ili ne Čileanci su za čitavo prvo poluvrijeme uspjeli postići svega četiri pogotka, a Danci su na odmor otišli s čak 18 golova prednosti (22:4).

Nakon odmora, Čileanci su malo konsolidirali svoje redove i napravili su mini seriju od 4:2, međutim Danci su i dalje imali ogromnu prednost. Danaci nisu imali milosti i nastavili su rešetati mrežu gola Čilea. Na kraju su zasluženo slavili s čak 23 gola razlike.