"Trikolori" upisali važan trijumf

SP u rukometu: Francuska savladala Španiju. AFP

19.1.2019

+2

Nakon dana pauze nastavljeno je Svjetsko rukometno prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj. Francuska je u grupi 1 pobijedila Španiju rezultatom 33:30.

"Trikolori" su cijelo prvo poluvrijeme imali prednost. Španci nisu imali rješenja za ubojiti napad Francuza. Francuzi su samom finišu prvog dijela imali i pet golova razlike (17:12), no Špancu su napravili mini seriju 3:0, i na odmor se otišlo s vodstvom "Trikolora" od 17:15.

Francuzi su golom otvorili drugo poluvrijeme, međutim, u 34. minuti Španci su uspjeli da dođu do izjednačenja (18:18). Nakon toga, uslijedila je mini serija "Trikolora" 3:0, te su opet imali prednost, koju su sačuvali do kraja meča.

Švedska je u grupi 2  deklasirala Tunis rezultatom 35:23.

Tunižani su bolje otvorili meč, no Šveđani su se uspjeli vratiti i preokrenuti rezultat, a na poluvremenu su imali pet golova razlike (19:14). Šveđani su u nastavku povećavali prednost i na kraju su slavili zasluženu pobjedu.